Економіка

Через війну в Ізраїлі нафтові трейдери сконцентрувались на Ірані, — Bloomberg

иран

Під час підготовки нафтових трейдерів до відкриття ринку після раптового вибуху війни в Ізраїлі стоїть одне ключове питання: чи пошириться конфлікт на решту регіону? Видання Bloomberg проаналізувало заяви експертів.

Трейдери сирої нафти не очікують масового стрибка цін, оскільки немає безпосередньої загрози постачанню. Але вся увага направлена на Іран, великого виробника нафти і ключового підтримувача групи ХАМАС, яка напала на Ізраїль.

«Сценарій нафтодисрупції», за словами Боба Макнеллі, президента компанії Rapidan Energy Group і колишнього чиновника Білого дому, «стосувався б конфлікту, який поширився б на Іран, але зараз, схоже, це малоймовірно».

Проте загроза посилюється саме в той час, коли світові запаси сирої нафти зменшилися через місяці гострих обмежень виробництва Саудівською Аравією і Росією, які минулого місяця на короткий час підняли ф’ючерси Brent майже до 100 доларів за барель.

«Це малоймовірно вплине на постачання нафти в короткостроковій перспективі», — сказав хедж-фондовий трейдер П’єр Андуран, засновник Andurand Capital Management LLP. «Але в кінцевому підсумку може вплинути на постачання і ціни».

Ніхто не очікує, що Саудівська Аравія, яка веде переговори з Вашингтоном щодо нормалізації відносин з Ізраїлем, вимкне крани нафти в солідарності з палестинцями прямо зараз. Але конфлікт може перешкодити будь-яким додатковим постачанням нафти від Саудівської Аравії, які могли б виникнути.

Міністр енергетики Об’єднаних Арабських Еміратів, ключового члена ОПЕК, відзначив в неділю, що конфлікт не вплине на прийняття рішень групою.

«Ми не займаємося політикою; ми урядуємося за принципом попиту та пропозиції, і ми не беремо до уваги, що кожна країна зробила», — сказав міністр енергетики Сухайль Аль Мазруей журналістам у Ріяді.

З свого боку Іран, також член ОПЕК, висловив підтримку нападу палестинців. Якщо Ізраїль відповість на будь-яку пряму провокацію ударом по іранській інфраструктурі, «ціни на сиру нафту миттєво зростуть», — сказав Макнеллі.

Іранська нафта стала ще важливішою для ринку, оскільки поставки зросли до п’ятирічного максимуму. Це сталося за мовчазною підтримкою Вашингтона, оскільки обидві сторони вступили в тендітну дипломатію з метою відновлення обмежень на ядерну програму Тегерану.

«Ринок сирої нафти є дуже напруженим», — сказав Гарі Росс, консультант з нафти та менеджера хедж-фонду в Black Gold Investors LLC.

Коливання цін та нестабільність поглиблюючи тривожність на ринку і збільшуючи ризик зростання процентних ставок.

З іншого боку, зниження виробництва до, приблизно, 9 мільйонів барелів на добу дало Саудівській Аравії великий буфер в запасному виробництві, яке можна було б використовувати у випадку, якщо поточний криза призведе до розриву постачання. За оцінками Bloomberg, королівство має близько 3 мільйонів барелів нафти на день в резерві, а сусідні Об’єднані Арабські Емірати — ще 1 мільйон.

Ця велика безпечна подушка є ще однією причиною, чому трейдери не очікують миттєвого зростання цін при відкритті ринків.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top