Розслідування

САП і НАБУ оголосили підозри двом заступникам Міністрів за розкрадання 62 мільйонів на гуманітарній допомозі

ВИСОЦЬКИЙ Грибан

Правоохоронці оголосили підозру двом чиновникам у справі про махінації під час закупівлі продуктів в якості гуманітарної допомоги на суму 62,5 млн грн. Про це повідомили в Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

За даними ЗМІ, йдеться про першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького та ексзаступника голови Мінекономіки Олександра Грибана, який наразі є спеціальним радником Міністра економіки України з питань інвестицій, інновацій та страхування воєнних ризиків.

За повідомленням правоохоронного відомства, 24 серпня 2023 року НАБУ і САП викрили зловживання на суму 62,5 млн грн при закупівлі продуктів харчування для забезпечення потреб держави у період воєнного стану. «Вказані продукти харчування призначалися як гуманітарна допомога для населення Донецької, Херсонської, Сумської, Запорізької, Київської, Хмельницької, Дніпропетровської та Полтавської областей і міста Києва. До реалізації оборудки причетні колишні і чинні топпосадовці».

Як встановлено в ході досудового розслідування, у березні 2022 року першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства Тарасом Висоцьким реалізовано схему, яка передбачала закупівлю для потреб обласних військових адміністрацій коштом АТ «Укрзалізниця» продукції у підконтрольної компанії за цінами, у 2-3 рази вищими за ринкові.

Внаслідок реалізації вказаної схеми з березня по серпень 2022 року АТ «Укрзалізниця» заподіяно збитки в сумі 28,8 млн грн (з ПДВ).

Крім того, у цей же період за участю Тараса Висоцького за завищеними цінами закуплено продукти харчування для потреб держави. Як і в першому епізоді, підвищення ціни відбувалось саме на етапі продажу продукції однією підконтрольною компанією іншій.

Для забезпечення закупівлі продукції до схеми також залучили чинного на той момент заступника Міністра економіки — Олександра Грибана. Він, зокрема, приховував дані про наявність більш вигідних пропозицій від інших учасників ринку, включно з українськими виробниками, а також схиляв посадовців ОВА до протиправного погодження заявок та рахунків на закупівлю продуктів у підконтрольної компанії.

Через дію схеми з березня по серпень 2022 року АТ «Укрзалізниця» заподіяно збитки в сумі 33,7 млн грн. Після отримання оплати гроші виводились на закордонну компанію з ознаками фіктивності для подальшої легалізації.

Наразі про підозру повідомлено вищевказаним особам за ч. 2 ст. 364 КК України.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Досудове розслідування триває, встановлюються інші можливі учасники злочину.

Нагадаємо, у жовтні минулого року НАБУ проводили обшуки у Грибана та Висоцького.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top