Одеса

Одесити почали отримувати одразу дві платіжки за комунальні послуги — кому платити?

В мерії наголошують, що одеситам необхідно сплачувати нарахування, відображені у квитанціях ГЕРЦ

В Одесі набула розголосу ситуація з вибором між приватними керуючими компаніями та ЖКСами щодо оплати за послуги ЖКГ. Багато одеситів в цьому місяці почали одночасно отримувати рахунки від обох сторін, не розуміючи,  кому саме сплачувати за управління будинками та надання комунальних послуг.

Цьому передувало те, що на початку 2024 року, після численних скарг від одеситів, міська рада провела інвентаризацію документації в сфері ЖКГ та виявила масові факти підроблення документів та незаконного переведення близько 1200 будинків з управління ЖКС «Порто-Франківський» та «Фонтанський» до приватних керуючих компаній. 

Ця інформація була передана до правоохоронних органів, і наразі триває слідство з відкритими кримінальними провадженнями.

Тому зараз мерія, звертаючись до мешканців зазначених будинків, наголошує на необхідності  сплачувати нарахування, відображені саме у квитанціях ГЕРЦ, якими послуговується більшість одеситів. 

Міська влада акцентує, що підтримує конкуренцію між комунальними компаніями, але лише за умови дотримання ними законодавства та чесного ставлення до споживачів.

Сьогодні послуги з управління цими 1200 будинками надають відповідні КП «ЖКС». Тому в мерії наголошують, що одеситам необхідно сплачувати нарахування, відображені у квитанціях ГЕРЦ, а не в квитанціях приватних компаній.

Зазначимо, що під час повномасштабного вторгнення та ліквідації його наслідків, саме міські ЖКС займалися відновленням пошкоджених будинків, в той час, як приватні керуючі компанії просто не мали достатніх ресурсів для виконання подібних робіт. 

Це підкреслює значення вибору надійного управителя, який не залишить мешканців у біді та буде відповідати за якість наданих послуг, бо, як добре знають усі одесити, на ЖЕК, зрештою, можна поскаржитися і заходи будуть вжиті — а у випадку з приватними компаніями це далеко не факт. 

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top