Розслідування

Черговий скандал у “Зеленому мисі”: в ЖК “Palais Royal” люди живуть на “пташиних правах”

Зеленый мыс

Мешканці будинку опинилися в досить скрутному становищі: вони більше не мають законних підстав на проживання.

Вже кілька тижнів наша увага прикута до житлового селища «Зелений мис» у Крижанівці. Все почалося з того, що прорив колектора призвів до затоплення житлових будинків каналізаційними стоками. Під час аварії з’ясувалося, що колектор виявився «безхазяйним», а кооператив, який обслуговує житловий масив, вкрай неефективно підійшов до вирішення проблеми.

Дальше — більше. Копнувши глибше, ми дізналися, що керуючий кооператив, наплювавши на законодавство, володіє всіма проїздами та дорогами селища (і всіма комунікаціями під ними), та будь-якої миті може перекрити проїзд, заборонивши людям під’їжджати до свого житла!

Завдяки місцевим жителям, які постійно ділилися з нами свіжою інформацією про непублічну сторону діяльності кооперативу «Зелений Мис», з’являлися нові питання, на які не було відповідей. Виявилося, що досить було трохи потягнути за одну нитку, як перед нами відкрився цілий клубок проблем.

Одним із яскравих прикладів закулісного життя “Зеленого мису” виявилася ситуація з будівництвом багатоквартирного житлового будинку ЖК Palais Royal прямо на проїжджій частині, яка мала з’єднувати вулицю Марсельську з Миколаївською дорогою. Ця ділянка, до речі, у генеральному плані населеного пункту чітко вказана як проїзд, що забезпечує пряме сполучення між двома районами селища Котовського: між містом Одесою та Фонтанською ОТГ.

Але це ще півбіди. Важливо, що будівництво почалося на ділянці, яка знаходиться в іпотеці у банку. Забудовник, за всіма правилами, мав отримати дозвіл від іпотекоутримувача, тобто від банку, на забудову. Особливо якщо враховувати, що земля призначалася для індивідуального житлового будівництва, тобто приватного будинку, а ніяк не для зведення багатоквартирної чотириповерхової будівлі.

Природно, що здобути право власності на свій новобуд забудовник не зміг, бо будував його без відповідного дозволу. Тому він звернувся до суду, і якимось чином досяг визнання за собою права власності на побудований об’єкт. Потім — на підставі цього рішення провів оформлення прав власності на покупців, які купили в цьому будинку квартири.

Втім, прокуратура досить швидко оскаржила судове рішення, вказавши на безліч порушень: від невідповідності будівельним нормам та нецільового використання земельної ділянки до неузгодження з ДАБК та іншими регулюючими органами. Підсумок був передбачуваний — рішення про право власності було анульовано.

Тепер мешканці будинку опинилися в досить скрутному становищі: вони більше не мають законних підстав на проживання, і не можуть ні продати свої квартири, ні обміняти їх, та й самі живуть там на пташиних правах.

Але найголовніше, що сама ділянка, на якій збудовано будинок, вже давно не належить кооперативу «Зелений мис», а банку.

Тож якщо завтра фінансова організація скасує права власності громадян на квартири, знесе ці будинки або заблокує доступ мешканців до своїх квартир, то закон ніяк не буде порушено, адже люди тепер фактично перебувають там на правах тимчасових мешканців, а будинок офіційно визнано самобудом, незаконно зведеним об’єктом.

До речі, цей житловий комплекс складається з двох нібито окремих будівель, збудованих навіть на різних земельних ділянках, але нагорі, на рівні верхніх поверхів, з’єднаний аркою, таким чином становлячи один житловий простір. Ця арка створює видимість проїзду, але наявність шлагбаумів робить проїзд через житловий комплекс для одеситів та мешканців передмістя неможливим, що по суті позбавляє громадян ділянки дороги.

Той самий «проїзд» через арку замість дороги

До того ж, проблеми погіршуються і фінансовими труднощами кооперативу «Зелений мис», який навряд чи зможе повернути гроші. своїм інвесторам, які вклали кошти на купівлю квартир.

Додамо, що між забудовником та жителями давно тліє конфлікт щодо користування земельними ділянками, який розглядав Вищий господарський суд України (справа 916/1422/16). Суд виявив недоліки у роботі Крижанівської сільради на шкоду інтересам та матеріальним правам мешканців.

Тепер, за підсумками роботи спеціальної комісії Фонтанської ОТГ, яка провела акт обстеження земельної ділянки, у Фонтанській сільраді мають намір домогтися припинення договору оренди земельних ділянок від 19 січня 2005-го та додаткової угоди до неї від 23 вересня 2022-го, укладених між Крижанівською (Фонтанською) радою та ТОВ «СВТ-Ко».

Проїзд з протилежного боку

Більше того, як нам вдалося з’ясувати, навіть паркувальні місця, які були придбані у кооперативу, тепер знаходяться під загрозою. Інвестори заплатили від 10 до 12 тисяч доларів за паркомісце з правом довічного володіння, але ці договори можуть бути анульовані будь-якої миті, якщо банк вирішить стягнути борги з кооперативу за земельну ділянку. Це означає, що жителі «Зеленого мису» опинилися у підвішеному стані — люди можуть втратити свої гроші, а кожен день проживання там — як ходьба тонким льодом.

При цьому дана проблема — лише одна з безлічі, з якими ми зіткнулися, розбираючись у ситуації, а значить, незабаром наші читачі дізнаються про справи кооперативу ще більше…

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top