Розслідування

В Ізмаїлі «пиляють» бюджет: правоохоронці ігнорують

ГУР буданов

Продовжуються скандали з тендерами.

Держаудитслужба в своєму сумному рейтингу «ТОП-100 найдорожчих закупівель з відновлення цивільних об’єктів в системі Prozorro» двічі відзначила Ізмаїльську міську раду за два тендери:

  • відновні роботи вулиць і доріг комунальної власності на 9 млн 751 тис. грн
  • поточний ремонт (шляхи евакуації) доріжок безпеки до портової інфраструктури на 2 млн 212 тис. грн

Ізмаїл – це невелике місто з населенням до 70 тисяч осіб на півдні Одеської області. Тут, на березі Дунаю, розташовано  порт, який грає ключову роль в зерновому експорті України.

Понад 13 років містом керує Андрій Абрамченко, який за свою кар’єру змінив багато партій в залежності від політичних змін в Києві. Є до нього питання і відносно міського бюджету. Адже бюджет в Ізмаїлі – чималенький, майже 1 мільярд, який можна пиляти і пиляти…

Вперше публічний скандал відносно махінацій з бюджетом Ізмаїла виник ще в 2019 році. В соціальних мережах активно обговорювалось, як в Ізмаїлі ремонтують одні й ті ж вулиці і кладуть плитку на одних і тих же тротуарах, а на околицях міста, за межами «туристичного маршруту без гумових чобіт не пройти.

Обговорення були настільки резонансними, що у вересні 2019 року в Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міськради приїхали ревізори з Одеси, з Південного офісу Держаудитслужби. Проте, перевірка закінчилась досить прозаїчно – віднайшли порушень усього на 784 тис. грн.

Поки йшла перевірка Держаудитслужбою, журналісти проводили свої розслідування. І виявили багатомільйонні порушення, які відбувались як раз в момент перевірки, під наглядом аудиторів. Як зазначили в ЗМІ, в жовтні-листопаді 2019 року в ізмаїльському управлінні ЖКГ провели 67 закупівель на суму понад 33 мільйони гривень, які отримали 3 місцеві компанії:

  • ПрАТ «Ізмаїлагрошляхбуд» — 42 договори на 27,8 млн грн;
  • ПП Роднік» — 10 договорів на суму 2,1 млн грн;
  • Фірма «Альтаїр-Буд» — 15 договорів на суму 4 млн грн.

Щоб не проводити відкриті аукціони – предмети торгів подрібніли таким чином, щоб сума договору не перевищувала 1,5 млн грн. І це тільки в момент проведення перевірки. А усього за 9 місяців 2019 року ізмаїльське УЖКГ без торгів передало 5 місцевим компаніям «Ізмаїлагрошляхбуд», «Роднік», «Альтаїр-Буд», «Евродор» і «Конті» підрядів на загальну суму 230 млн. грн.

Але ці мільйонні порушення не зацікавили ні аудиторів, ні правоохоронців. Тому цей «дерибан» продовжився. Щоб не проводити аукціони, Ізмаїльське УЖКГ почало проводити торги на негайні ремонти після провалів. Тільки за грудень 2021 року було укладено 26 договорів для ремонту вулиць після провалів.

Після початку війни ситуація не змінилась. І тепер мільйони уходять на якісь шляхи евакуації у внутрішньоквартальних проїздах, а ізмаїльський мер Андрій Абрамченко це називає заходами з територіальної оборони, як у цій платіжці з казначейства:

Цинізм продовжується і в цьому році. Медіа-ресурс «Думская» наводить факти про кричущу корупцію в Ізмаїлі: в 2023 році тут відремонтували вул. Дунайську: від Леб’яжого озера до вулиці Січових Стрільців. Підрядні роботи виконувало «СМУ-56». А в 2024 році ізмаїльське УЖКГ знов закупило ремонт Дунайської, подрібнивши предмет закупівлі на 6 різних ділянок вулиці. Сума витрат склала 1,1 млн грн, хоча підрядник мав би виконати гарантійний ремонт. Але ні – краще заплатити.

А між тим, в Ізмаїлі в квітні 2023 року застрягали 2 автівки швидкої допомоги. І так застрягли, що їх зуміли витягнути з багнюки лише за за допомогою автомобіля  ДСНС.

Мабуть, Ізмаїльський мер Андрій Абрамченко вважає, що краще пиляти бюджет, перекладаючи асфальт в одному й тому ж місці, ніж зробити дорогу замість багнюки.

А ще краще – спрямувати кошти на місцеву терооборону, яка виживає як може, доки ізмаїльська мерія списує мільйони на ремонт евакуаційних шляхів до неї.

Сподіваємося, що Держаудитслужба замість складання рейтингів тендерів нарешті візметься за реальну перевірку «дерибанів».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top