Закон та правосуддя

ДБР викрило масштабну корупційну схему у Держпродспоживслужбі України

Вони організували багатомільйонну схему поборів із експортерів

ДБР викрило посадових осіб Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях, які організували багатомільйонну схему поборів із експортерів “зернового коридору”. 2 квітня було проведено обшуки у фігурантів справи.

Як уточнюється на сайті ДБР, схема полягала у вимаганні грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за виготовлення актів про результати обстеження, необхідних для експорту ячменю та зерна.

Джерела повідомляють, що співробітники Держпродспоживслужби створювали штучні перешкоди при оформленні документів на експорт зерна до Китаю та через посередників вимагали плату по 2$ за кожну тонну вивезеного зерна. При цьому лише з початку 2024 року в Китай було експортовано 1 млн. 600 тис. тонн зерна.

За інформацією ДБР, до складу групи входило понад 11 осіб, у тому числі керівник ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області, начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, а також інспектори Держпродспоживслужби двох областей та керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.

За попередніми оцінками, «ділки» отримували від своєї незаконної діяльності щомісячно понад 160 тис. доларів США.

У різних регіонах України проведено 60 обшуків під час яких вже знайдено та вилучено понад 100 тис. доларів США та 500 тис. грн від незаконної діяльності, вилучено 8 автомобілів еліт-класу, записники з переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чорнові записи та комп’ютерну техніку на якій виготовлялись вилучені документи; інші предмети та речі, які будуть слугувати доказом під час досудового розслідування.

Затримано п’ятьох учасників злочинної групи: їм повідомлено про підозри в одержанні неправомірної вимоги в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 368 КК України)

Імена учасників злочину публічно не розголошуються, але інсайдерські джерела у правоохоронних органах повідомляють, що організаторами та кураторами схеми нібито є екс-працівник СБУ Юрій Потокін та колишні працівники фітосанітарії часів Віктора Януковича, а саме:

Вадим Симонов — колишній голова департаменту фітосанітарної служби України, Виталий Романченко — екс-заступник голови департаменту фітосанітарної служби України, Дмитро Кузішен – колишній керівник фітосанітарної служби Одеської області.

Джерела у ГБР стверджують, що нещодавно призначений головою Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Ткачук за вказівкою вищезгаданих людей повернув на посади чиновників, відзначених численними скандалами. Наприклад, директором департаменту фітосанітарного контролю призначено колишнього головного фітосанітарного інспектора України Андрія Челомбітко, якого у ЗМІ пов’язували з корупцією та браконьєрством; заступником Держспоживслужби – Вадима Чайковського, начальником Держспоживслужби в Одеській області — Володимира Кустурова, який нібито має чинне рішення суду про невідповідність займаній посаді, начальником Держспоживслужби у Запорізькій області — Віктора Шиба тощо.

За інформацією джерел, для «легалізації поборів» до складу злочинного угруповання, можливо, входили комерційні компанії, які, ймовірно, стосуються організаторів схеми:

ТОВ «ФІТОТЕК УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 42766009)

а також компанії «партнери»:

ТОВ «УКРМОРТРАНСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 32834737)

ТОВ «В.Є.Т.А.» (код ЄДРПОУ 23987931)

Внаслідок слідчих дій та масштабних обшуків працівниками ДБР знайдено докази протиправних дій з боку зазначених осіб, слідство триває.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top