Новини

Всесвітньої виставки ЕКСПО 2030 в Одесі не буде

Expo 2030

На сайті Міжнародного Бюро Виставок 20 липня вийшов матеріал, в якому повідомляється, що на виборах країни-кандидата на проведення EXPO 2030 у листопаді 2023 року розглядатимуться лише три кандидатури: Республіка Корея (Пусан), Італія (Рим) та Саудівська Аравія (Ер-Ріяд). Як бачимо, Україна та Одеса в цьому переліку відсутні.

Зазначається, що 20 червня 2023 року відбулась 172-а Генеральна асамблея BIE, на якій державам-членам асамблеї було представлено висновки дослідницьких місій, проведених BIE для оцінки проектів-кандидатів на проведення Всесвітньої виставки EXPO 2030. Після цього країни-члени проголосували за збереження лише трьох проектів, які Виконавчий комітет BIE вважає життєздатними та такими, що відповідають нормам та правилам BIE, це Республіка Корея (Пусан), Італія (Рим) та Саудівська Аравія (Ер-Ріяд).

Обрання країни, в якій буде відбуватись Всесвітня виставка у 2030 році будуть у листопаді, під час 173-ї Генеральної асамблеї BIE.

Expo 2030

Нагадаємо, що Міжнародне Бюро Виставок у березні та квітні 2023 року провело опитувальні місії для WORLD EXPO 2030. Під час кожної дослідницької місії представники BIE вивчали всі аспекти проектів EXPO від кожної з чотирьох країн-кандидатів. Використовуючи досьє кандидатів, подані до BIE 7 вересня 2022 року, як орієнтир, кожна місія оцінювала мотиви, що стоять за країною-кандидатом на виставку, привабливість запропонованої теми заходу, місця проведення та його запланованого повторного використання після EXPO 2030.

За результатами роботи дослідницьких місій BIE, боротись за право провести EXPO 2030 будуть лише три країни. На превеликий жаль Україна втратила таку можливість.

«ElitExpert» детально слідкував за участю України у процесі відбору та навіть надавав свої коментарі та зауваження оргкомітету EXPO 2030 Одеса. Але особисті амбіції посадовців виявилися вищими за інтерес держави, в результаті чого Україна втратила шанс на проведення дуже важливого для відродження та інвестицій заходу.

Чи хтось з відповідальних посадовців піде з посад після цього, питання риторичне…

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top