Економіка

EXPO-2030: Президент Зеленський презентував Україну в Парижі

expo-2 hrygorysyn

Черговий брифінг по ЕКСПО-2030 відбувся сьогодні, 14 грудня, в Одесі. В Media Center Ukraine заступник голови Одеської ОДА Роман Григоришин, директор ГО «Громадська Рада ЕКСПО-2030 Одеса» Євген Лєвєнберг та радник міністра цифрової трансформації Яніка Мерило розповіли про стан справ з підготовки до заходу на сьогодні.

Роман Григоришин повідомив, що 29 листопада Президент України Володимир Зеленський презентував Україну та місто-кандидата Одесу для проведення Expo у 2030 році на 171-ій Генеральній асамблеї Міжнародного бюро виставок у Парижі.

«Разом з українською заявкою презентувались і наші конкуренти, по моїм внутрішнім відчуттям ми точно були не гіршими. Аналізуючи нашу роботу за останні дев’ять місяців можна упевнено сказати, що ми не тільки виконуємо регламент, а й відповідаємо статусу фаворита виходячи з геополітичної ситуації, матеріалів які ми подали та наших союзників і партнерів, одним з яких є всесвітньо відоме архітектурне бюро Zaha Hadid Architec», — розповів Григоришин.

За словами держслужбовця, шансів у Риму та південнокорейського Пусану немає — «Я вважаю, що у Риму та Пусана мало шансів. Рішення про проведення EXPO 2030 буде або геополітичним на користь України, або прагматичним на користь грошей Саудівської Аравії. Нас вже підтримує Польща. Ми також сподіваємося на комплексну підтримку усіх країн ЕС. Деякі країни можуть переконати наші стратегічні партнери – Великобританія, США та Франція. А деякі країни повинні будуть переконувати наші амбасадори».

expo-2 hrygorysyn

Остаточне рішення про місце проведення EXPO-2030 буде прийнято у листопаді 2023 року, під час голосування 170 країн світу.

У підсумку, сьогоднішній брифінг не дуже відрізнявся від минулого, особливо в питанні оприлюднення досьє України для ознайомлення, щодо якого пан Григоришин вчергове пообіцяв зробити це найближчим часом, як і півтора місяці тому.

ЕКСПО-2030 – це шанс для України, і як не прикро, але війна може збільшити вірогідність його проведення. Але на думку українських експертів, Україна поки що де-факто не готується ні до вступу до ЄС, ні до організації ЕКСПО-2030.

«Так, заявку подано, але зараз в Україні існує така система державного управління, за якої не відбувається потрібних змін, які б зближали країну з ЄС або дозволили б підготуватися до організації ЕКСПО-2030, — вважає завідувач кафедри Міжнародних економічних відносин ОНУ ім. І.І. Мечникова, професор Сергій Якубовський, — Така ситуація обумовлена тим, що в системі державного управління залишилися ті самі люди, які до війни займалися популістськими та фінансово-витратними проектами, як наприклад «Велике будівництво». А це не ті управлінські кадри, які зможуть стимулювати повноправну інтеграцію України в економіку Європейського Союзу, тут потрібен новий погляд, підхід та мотивація».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top