Експертний клуб

Роман Григоришин і Ко: стратегічні проекти в Одесі або окозамилювання під час війни

Григоришин Роман Мирославович

В Одеській обласній військовій адміністрації досі немає повноцінного керівника. Максима Марченка, як і раніше його куратора Кирила Тимошенко, зняли після низки корупційних скандалів і затримань в ОДА, однак тих, що залишилися у керма замів і чиновників, те, що сталося, мабуть, нічого не навчило.

Незважаючи на те, що область є сьогодні основним плацдармом для реалізації глобальних стратегічних військових та цивільних проектів: оборона кордонів, «зернова угода», експорт, логістика і навіть можливість проведення всесвітньої виставки ЕКСПО-2030, чиновники, які відповідають за це, працюють за принципом — «Більше слів, менше діла»…

Раніше одесити, через свою ментальність, з усмішкою спостерігали, як керівники різних обласних агентств та відомств тихенько попилювали бюджет на «каламутних» проектах, форумах та відрядженнях, тепер же у кожного мешканця області ставлення до подібних маніпуляцій – вкрай негативне.

Зовсім недавно в Одесі відбувся подібний форум, організований Агенцією регіонального розвитку Одеської області при ОДА. Метою такого пафосного заходу була розробка плану розвитку одеського регіону та залучення інвестицій для його реалізації. Справді, тема зовнішніх інвестицій на відновлення країни – сьогодні одна із ключових в українському порядку денному. Але за словами має бути конкретика – а її немає, як, зрештою, і прозорості.

Так, Агенція регіонального розвитку існує вже три роки. Одним із видів її діяльності є надання платних інформаційно-консультативних послуг громадам Одеської області. І оскільки Агенція створена Одеською ОДА, то, напевно, є монополістом на ринку таких послуг в області.

Григоришин Роман Мирославович

Нещодавно на брифінгу в «Медіацентрі Україна – Одеса», «ElitExpert» поцікавився сумою, яку Агенція регіонального розвитку Одеської області заробила за 2022 рік, надаючи інформаційно-консультативні послуги громадам регіону. Ми поставили це питання керівнику офісу по роботі з територіальними громадами Агентства Олені Івановій .

Нагадаємо, що цифри договорів за такі послуги у Агенції варіюються від 20 до 90 тисяч гривень, а громад на Одещині — 90. Нас також цікавила видаткова частина цих коштів – куди і як їх витратила Агенція регіонального розвитку. Пані Іванова відповіла, що не має цієї інформації.

«Я не займаюся економічним блоком і прибутковою частиною… можу прокоментувати взаємодію з громадами у цьому напрямі, яким чином ми співпрацюємо… але, на жаль, я не компетентна у наданні інформації щодо бухгалтерських звітів» …

Справді, про яку компетенцію може йтися, коли чиновник — керівник існуючого вже кілька років офісу по роботі з територіальними громадами, приходить на зустріч із журналістами, не володіючи елементарною статистикою з основних напрямків своєї діяльності.

Прозорість роботи, контроль над фінансовими доходами та витратами, чітке планування, відповідальність, результативність — ось, на наш погляд, основні вимоги, які пред’являються суспільством до всіх державних інституцій, які існують на гроші українських платників податків. Особливо під час війни!

На жаль, від розуміння цих критеріїв, схоже, далекий і заступник голови ОДА Одеської області Роман Григоришин, який займається не тільки роботою Агенції регіонального розвитку, а й дуже важливим для України проектом — ЕКСПО-2030.

Григоришин Роман Мирославович

Міжнародна виставка може стати найголовнішим іміджевим та інвестиційним заходом післявоєнної України. Але для того, щоб отримати право провести її у себе, як «ElitExpert» вже писав раніше, необхідні не популістські меседжі або закулісні ігри, а чіткі бізнес-плани, репутаційно -чисті партнери, якісні інформаційні кейси та прозора звітність — навіть на підготовчому етапі і у воюючій країні.

Пан Григоришин, уже вкотре, не зміг зрозуміло розповісти про професійний досвід та репутацію членів своєї команди (зазначимо, на сайті Одеського ЕКСПО ця інформація відсутня), вважаючи питання про це «смішними» та пропонуючи «не шукати сколи, де їх немає і оцінювати всіх за результатом».

А якщо внаслідок недостатнього професіоналізму та компетенції цієї команди Україна програє, хто і як за це відповість?

До речі, чиновник у своїх виступах уже неодноразово наголошував, що «ми не витратили на досьє 20 мільйонів доларів, як Саудівська Аравія, нам його подарували… і ми маємо бути вдячними…». Погодьтеся, дивна, далеко не вичерпна риторика для заступника голови Обласної військової адміністрації, який відповідає на запитання журналістів щодо фінансування такого важливого проекту.

Можливо, когось у владних кабінетах це дивує, але нам усе ще хочеться знати та розповісти своїм читачам про те, хто саме, на яких умовах, у яких обсягах фінансує зараз і фінансуватиме цей проект у майбутньому? Хто і на підставі якого саме аналітичного дослідження закладав у досьє Одеси економічні, логістичні та інвестиційні показники? Яким буде мультиплікаційний ефект? Запитань дуже багато, запитати нема кого…

Другий рік в Україні триває війна, нашу країну підтримує весь цивілізований світ, ми всі хочемо жити у мирній, успішній та комфортній державі. Нині кожен українець допомагає своїй країні: солдати на фронті, підприємці та звичайні люди в тилу, кожен робить, що може. Але дуже важливо правильно визначити для себе свою справу, за своїми навичками , уміннями та освітою. Щоб не нашкодити, тим більше коли ти працюєш в органах влади.

Робота чиновника непроста, вона вимагає повної віддачі, розуміння процесів, покладає велику відповідальність. Справжній чиновник саме «служить» на благо народу – створюючи нове та розвиваючи існуюче, допомагаючи людям та державі. Ця робота не для всіх.

«ElitExpert» не шукає «сколи, де їх немає», але нам складно зі спокійним серцем дивитися на некомпетентність людей, які представляють владу. Як ЗМІ – ми доносимо до читачів інформацію, але як ЗМІ України, ми ще й вболіваємо за нашу країну.

Олена Овчиннікова

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top