Економіка

Роман Григоришин та Мануела Гатто «віддувались» за ЕКСПО перед журналістами

В Media Center Ukraine відбувся брифінг українських організаторів ЕКСПО-2030 — заступника голови Одеської ОДА Романа Григоришина, директорки Zaha Hadid Architects Мануели Гатто та Жанни Кисельової — засновника та арт-директорки JKLab architects, голови Ради з дизайну одеської міськради.

У своєму виступі Роман Григоришин в загальних рисах розповів про важливість заходу для післявоєнної відбудови України. Він відзначив, що, на сьогодні, з трьох країн-претендентів на проведення ЕКСПО-2030 (Південна Корея, Італія та Саудівська Аравія) серйозним конкурентом є лише тільки Саудівська Аравія.

«Шанси у Південної Кореї та Італії не такі великі, як у нас та Саудівської Аравії», — вважає чиновник, на його думку, в боротьбі за проведення ЕКСПО «переможе або підтримка України в її відновленні, або гроші, бо Саудівська Аравія зможе легко фінансово забезпечити проведення такого заходу швидко та ефективно».

На запитання, щодо можливості ознайомитись з досьє, яке Україна подала до Міжнародного бюро виставок в Парижі (BIE) 7 вересня, пан Григоришин знову пообіцяв, що найближчим часом його буде опубліковано, як і інформація про досвід роботи членів команди ЕКСПО 2030 Одеса.

Відзначимо, що на сайті оргкомітету з’явились зміни та доповнення: ГО «Громадська Рада ЕКСПО-2030 Одеса», якою керувала Вікторія Мельниченко тепер очолює Євген Лєвєнберг, який раніше був зазначений як директор ТОВ «ЛЕВ ГРУПП», але в реєстрі, станом на 30 жовтня 2022 року, керівником ГО «Громадська Рада ЕКСПО-2030 Одеса» все ще залишається Вікторія Мельниченко.

Журналісти поцікавились планів та дій по ЕКСПО у разі, якщо війна в Україні не закінчиться за рік. Заступник голови ОДА відповів, що, «довідкова місія від Міжнародного бюро виставок до України запланована на період з січня по березень 2023 року. Нас запевнили, що буде зроблено все, щоб наша країна була в рівних можливостях з конкурентами, і місія відбудеться за будь-яких обставин — офлайн або онлайн. І навіть у випадку великих безпекових ризиків за регламентом Бюро, країна яка отримала друге місце, отримає право проведення ЕКСПО, якщо переможець буде не в змозі організувати захід».

Другим спікером на брифінгу була Мануела Гатто, директорка компанії Zaha Hadid Architects яка розробляла архітектурний концепт для одеського проекту.

Маючи великий досвід створення трансформаційної архітектури, Мануела викладала у Венеції та Архітектурній асоціації в Лондоні, читала лекції в університетах Гонконгу, Риму, Тель-Авіві, Бельгії та Австрії.

На сьогодні вона є директором проектів станцій Дніпровського метро в Україні, готелю Mercury та Residential Towers на Мальті та кількох проектів у Китаї.

Архітекторка розповіла, що при будівництві павільйонів для ЕКСПО 2030 в Одесі, акцент робитиметься на енергоефективності, екологічності будівництва та використанні українських матеріалів. Все буде зроблено для того, щоб після завершення заходу всі будівельні об’єкти могли стати частиною міської інфраструктури Одеси.

«Ми сподіваємось що ЕКСПО перетворить Одесу на виставкових хаб в Україні. Проектування приміщень відбувалось таким чином, щоб вони могли використовуватись і після проведення заходу та були гнучкими до змін дизайну та перебудов під інші цілі. Також ми плануємо залучати до проектування павільйонів університетське та ІТ середовище Одеси, щоб таким чином запобігти витоку «мізків» з країни», — розповіла Мануела Гатто.

На жаль, на брифінгу так і не прозвучало якихось концептуально нових рішень, які б допомогли Одесі стати переможцем у боротьбі за проведення ЕКСПО. Сподіваємось, що організатори ще мають шанс виправити становище.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top