Схеми

Чим займається Агенція регіонального розвитку Одеської області?

Григоришин

В Одесі відбувся Форум відновлення Одещини «Безпека.Інтеграція.Потенціал», який організували Агенція регіонального розвитку Одеської області, Міністерство відновлення, Одеська обласна військова адміністрація та Одеська обласна рада.

Про сам захід ми розповімо нижче, а поки докладніше розберем установу «Агенція регіонального розвитку Одеської області», що організовувала даний Форум.

На сайті Агенції зазначено, що вона є неприбутковою та не бюджетною установою, що створена на засадах партнерства між державним, приватним і громадським секторами з метою ефективної реалізації державної регіональної політики.

Команда Агенції налічує 12 людей, про яких окрім прізвищ та посад в організації більше нічого не зазначено: освіта, досвід роботи?

Засновники Агенції регіонального розвитку

На сайті Агенції зазначено, що вона створена в листопаді 2020 року на виконання Закону України «Про засади державної регіональної політики» та Типового положення про агенцію регіонального розвитку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року No 258.

Ресурс Youcontrol дає інформацію, що засновниками Агенції є Одеська ОДА та Одеська облрада. Кінцевий бенефіціарний власник у Агенції відсутній.

Як ми вже писали, на сайті Агенції зазначено, що вона є неприбутковою та не бюджетною установою, однак Youcontrol показує виручку Агенції за останні три роки більше одного мільйона гривень, і всі кошти надійшли з державних закупівель.

Доходи Агенції регіонального розвитку

Для розуміння способу заробітку Агенцією, детальніше розбираємо розділ, і бачимо, що всі доходи Агенції надійшли від громад Одеської області за інформаційно-консультативні послуги.

Розглянемо останню закупівлю зі списку з Великодолинською селищною радою Одеського району області на 20 тисяч гривень. Договір про закупівлю Агенцією з громадою був укладений 26 квітня 2023 року, без використання електронної системи закупівель, і як зазначено в ньому — Великодолинська громада закупила консультаційні послуги з питань підприємницької діяльності та управління. Інших деталей договір не розкриває.

Запитання, що виникли: В чому саме полягають інформаційно-консультативні послуги? Чому ці послуги закуповувались саме в Агенції, а не в іншій організації? Навіщо громаді дані консультаційні послуги?

Якщо Великодолинська селищна рада закуповує такі консультаційні послуги, то, напевно, компетенції працівників та голови селищної ради недостатньо для вирішення питання, що вимусило проводити дану закупівлю за бюджетні кошти.

Загалом, згідно ресурсу Youcontrol, консультаційні послуги Агенція регіонального розвитку Одеської області надала по 27 договорам на загальну суму 1 069 500 грн.

Витрати Агенції регіонального розвитку

Згідно інформації ресурсу Prozorro Агенція провела сім тендерів на загальну суму близько 140 тисяч гривень.

З огляду тендерів Агенції регіонального розвитку Одеської області, бачимо два основних види послуг: канцелярські товари та приладдя і поліграфічні послуги.

Розглянемо тендер на закупівлю канцелярських товарів та приладдя на 14 866,68 грн. В договорі вказана лише кількість товару, без деталей, що саме було закуплено.

Така ж ситуація з тендером на «Поставку поліграфічної продукції», в договорі вказана лише сума та кількість, без деталей та характеристик, що саме друкувалось.

Зважаючи, що Агенція регіонального розвитку Одеської області заробляє кошти з громад області, тобто розпоряджається бюджетними коштами, то напевно, звітність про надані громадам послуги та витрачені Агенцією кошти має бути більш розгорнутою. Тим паче, що засновниками Агенції є Одеська ОДА та облрада.

Форум відновлення Одещини «Безпека.Інтеграція.Потенціал»

У пострелізі зазначено, що це «перший масштабний захід на Півдні України про відновлення та розвиток. Виступали 35 спікерів, присутні 250 учасників, обговоренно 10 фундаментальних напрямів, які створили основу для розробки стратегії подальшого відновлення та розвитку Одеського регіону».

Захід насправді розпочався яскраво, з привітання очільника МЗС України Дмитра Кулеби, а також міністрів закордонних справ Латвії, Данії, Естонії, Литви, Норвегії, Швеції, Ісландії. Які після вітальних слів поїхали на інші заходи.

На жаль, велика частина учасників теж не досиділа до закінчення Форуму.

Хоча на останній сесії розглядались питання індустріальних парків та енергоефективності. За словами спікера, в Україні на сьогодні зареєстровано 61 індустріальний парк, з яких побудовано 5, будуються ще 8 і лише 1 парк відповідає усім вимогам Закону країни «Про індустріальні парки».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top