Експертний клуб

Рейтинг “ТОП-5 європейських країн, найпривабливіших для інвестування”

Про те, яке майбутнє чекає бізнес в Україні після війни, багато хто замислюється вже сьогодні. Безсумнівно, що держава кине всі свої сили на якнайшвидше відновлення економіки, проте цей процес, за найоптимістичнішими оцінками, може тривати п’ять-десять років. Тим, хто не готовий так довго чекати, експерти радять придивитися до інвестування в інші європейські країни. Це гарна нагода для інвесторів, які готові ризикнути, щоб досягти фінансової вигоди.

Незважаючи на те, що таке інвестування може бути пов’язане з певними ризиками – наприклад, економічною нестабільністю, політичними кризами чи культурними відмінностями, воно має безліч переваг. Вигоди очевидні — починаючи від доступу до нових ринків, що розвиваються та податкових пільг, які пропонують багато держав, щоб залучити іноземні інвестиції в свою економіку.

Міжнародний експертний клуб та рейтингове агентство «ElitExpert» презентує рейтинг “ТОП-5 європейських країн, найбільш привабливих для інвестування”, заснований на даних Держстату та оцінці незалежних експертів МЕК.

ЯК МИ РАХУВАЛИ

При визначенні країн експерти керувалися п’ятьма критеріями, необхідними при виборі країни для інвестування:

  1. Економічна стабільність. Країни із сталою економікою, низькою інфляцією та стабільним валютним курсом найбільш привабливі для інвесторів.
  2. Політична стабільність. Так само, як і в першому випадку, інвестори віддають перевагу країнам зі стійкими урядами, де закони і правила не змінюються занадто часто, а ризик революцій і переворотів майже нульовий.
  3. Розмір та зростання економіки. Природно, що держави з великими економіками, що зростають, пропонують більше можливостей для інвесторів, ніж маленькі країни з меншим потенціалом зростання.
  4. Інфраструктура. Важливість цього критерію не можна недооцінити. Країни з розвиненою інфраструктурою, включаючи дороги, порти, аеропорти та телекомунікаційні мережі, завжди цікаві для інвесторів, оскільки це полегшує ведення бізнесу та скорочує витрати.
  5. Боротьба з корупцією. Держави, в яких успішно борються з корупцією, майже завжди мають прозоре бізнес-середовище, що сприяє створенню сприятливого інвестиційного клімату. І навпаки, країни з високим корупційним ризиком різко знижують кількість бажаючих вкладатись у їхню економіку.

ТОП-5 КРАЇН ЄВРОПИ, НАЙБІЛЬШ ПРИВАБЛИВИХ ДЛЯ ІНВЕСТУВАННЯ

ТУРЕЧЧИНА

На думку експертів, зараз саме ця країна є найбільш привабливим місцем для інвестування.

Завдяки своєму географічному розташуванню одразу у двох частинах світу, Туреччина служить сполучною ланкою між Європою та Азією, пропонуючи доступ як на західний, так і на східний ринки збуту.

Головні напрями інвестування в Туреччині – це нерухомість та туризм. Завдяки культурній спадщині та багатству природних ландшафтів, Туреччина залишається одним з найпопулярніших туристичних напрямків. Інвестори зацікавлені у будівництві нових готелів, курортів, а також покращенні інфраструктури для туристів.

За підсумками 2021 року кількість покупок нерухомості громадянами України в Туреччині зросла в півтора рази за останні п’ять років. При цьому змінилася і структура попиту: якщо раніше більшість операцій складала комерційна нерухомість, то починаючи з 2019 року, акцент змістився на курортну. Тисячі українців купували вілли та апартаменти в Туреччині не лише для життя, а й як вигідну інвестицію.

Ще однією перспективною галуззю в Туреччині є виробництво та експорт текстилю та одягу. Великі запаси сировинних ресурсів та дешева за європейськими мірками робоча сила створили всі умови для успішного розвитку цієї галузі. Зараз багато інвесторів вкладають кошти у створення нових виробничих потужностей, покращення технологій та підвищення якості продукції.

Також увагу інвесторів з України привертає сектор енергетики. Останнім часом Туреччина прагне скоротити залежність від імпорту енергоресурсів та поступово перейти на використання відновлюваних джерел енергії. Інвестори вкладають гроші у будівництво нових сонячних, вітрових та гідроелектростанцій, а також у розвиток мереж електропостачання та електричних транспортних засобів.

При цьому Туреччина пропонує податкові пільги та спрощену процедуру створення бізнесу, що робить цю країну ще більш привабливою для інвесторів.

НІМЕЧЧИНА

Друге місце у ТОП-5 найбільш перспективних країн для інвестування експерти по праву віддали Німеччині.

Ця країна є найбільшою економікою в Європі та пропонує широкий спектр інвестиційних можливостей, починаючи від сучасних технологій та закінчуючи охороною здоров’я. При цьому Німеччина має стабільний політичний режим та максимально сприятливе для інвесторів законодавство.

Оскільки Німеччина є одним із найбільших виробників автомобілів у світі, то великі українські інвестори активно вкладають кошти у цю сферу. Машинобудування також одна із ключових галузей німецької економіки — країна виробляє широкий спектр промислового устаткування, від обробних верстатів до роботизованих систем виробництва. Інвестори цінують цю галузь за її технологічну просунутість та інноваційний потенціал.

Однією з найпривабливіших для інвесторів також вважається фармацевтична сфера — це пов’язано з високим рівнем наукових досліджень, інноваційними технологіями та сильним патентним законодавством. Тим більше, що багато великих фармацевтичних компаній базуються в Німеччині, що робить її одним із лідерів у цій сфері у світовому масштабі. Це стало особливо очевидним під час пандемії COVID-19, оскільки саме розроблена в Німеччині вакцина Pfizer / BioNTech стала наймасовішою антиковидною вакциною у світі.

КІПР

Третій рядок рейтингу зайняв Кіпр.

Окрім туристичної індустрії, інвесторів з України приваблює фінансовий сектор країни, відомий своєю надійністю та стабільністю. Кіпр є податковим притулком для багатьох компаній, тим більше, що кіпрський податок на прибуток — найнижчий серед усіх європейських країн, і становить 12.5%. Банківський сектор Кіпру також стабільний, що робить його привабливим для інвестицій.

Слід зазначити, що чимала частина інвестицій українців йде саме на кіпрську програму надання ПМП та громадянства. Кіпр – одна з небагатьох країн Європейського союзу, де можна отримати паспорт за інвестиції в економіку та нерухомість. Вклавши свої гроші в комерційну або житлову нерухомість, у будь-який бізнес, що діє, можна відразу оформити ПМП, а через деякий час оформити паспорт Кіпру і стати повноцінним громадянином ЄС.

Зрештою, морський сектор Кіпру також привабливий для інвесторів, адже острів розташований на перетині морських торгових шляхів між Європою, Африкою та Азією. Тому зараз Кіпр надає безліч можливостей для інвесторів у сфері морської логістики, морських перевезень, судноплавства, а також видобутку та переробку риби.

ФІНЛЯНДІЯ

Четверте місце рейтингу – у Фінляндії.

Ця скандинавська країна має одну з найдинамічніших економік у Європі і відома своєю високотехнологічною індустрією: інформаційними технологіями, телекомунікаціями та інноваційними програмами. Завдяки наявності талановитих програмістів, активній державній підтримці стартапів і розвиненій інфраструктурі ІТ-технологій, багато фінських компаній, наприклад Supercell і Nokia зуміли домогтися всесвітнього визнання. Вважається, що в галузі інформаційних технологій Фінляндія є одним із найбільших гравців у Європі, і саме в цю галузь інвестори вкладають найбільші кошти.

Другою за значимістю галуззю є енергетика, особливо розвиток поновлюваних джерел енергії. Закордонні інвестори активно інвестують у фінську вітроенергетику та енергію гідроелектростанцій.

І насамкінець можна відзначити лісову промисловість, яка також є однією з ключових галузей Фінляндії. Інвестори вкладають у лісодобувні компанії, виробництво деревних пеллет та інші суміжні проекти.

Загалом Фінляндія пропонує інвесторам дуже високий рівень життя, стабільність, безпеку та легкий доступ до фінансових ринків.

ПОЛЬЩА

Замикає п’ятірку найкращих іноземних держав для інвестування наш західний сусід – Польща.

Ця країна має великий потенціал для інвесторів завдяки своєму розташуванню в центрі Європи, сприятливому бізнес-клімату та сильній економіці. У Польщі багато кваліфікованих працівників, низькі витрати на виробництво та дешева робоча сила. Крім того, Польща активно залучає інвестиції в інноваційні проекти, особливо в галузі інформаційних технологій та біотехнології, а схожість української та польської мов є додатковим плюсом для швидкого впровадження на польський ринок.

Важливою галуззю, яка приваблює інвесторів до Польщі, є виробництво. Країна має добре розвинену індустрію, що включає виробництво машин, обладнання, електроніки та інших товарів. Через своє географічне розташування Польща також є популярним місцем для розташування складів та логістичних центрів.

Насамкінець не можна не відзначити сферу сільського господарства, яка, як і в Україні, є однією з найважливіших галузей країни. Завдяки багатим землям та клімату, сільськогосподарські підприємства та компанії, що займаються виробництвом с/г техніки та обладнання, яким вже стало тісно в нашій країні, мають великі можливості для зростання на польському ринку.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top