Новини

Українці за кордоном зможуть отримувати пенсію за спрощеною процедурою: як це зробити

Як подати електронну заяву на отримання пенсії

Українці, які виїхали за кордон у зв’язку з військовими діями, зможуть відновити пенсійні виплати та відкрити рахунки у банку дистанційно за допомогою надсилання певних документів та відеоверифікації.

Як повідомили в Мінреінтеграції, українські пенсіонери, які тимчасово прибувають за кордоном, зможуть подати заяву про виплату пенсії або грошової допомоги віддалено з використанням електронного підпису. Також передбачено можливість відновити без приїзду в Україну виплату пенсії, яка була припинена у період військового стану шляхом надсилання відповідної заяви поштою.

Як подати електронну заяву на отримання пенсії

Заяву про виплату або зміну способу виплати пенсії чи фінансової допомоги можна подати віддалено. Також повідомляється про можливість відновити без приїзду в Україну пенсії, виплату якої було припинено у період військового стану шляхом надсилання відповідної заяви поштою.

Українці, які проживають за кордоном, можуть подати електронну заяву через установи уповноважених банків з використанням коштів кваліфікованого електронного підпису, а також можуть віддалено відкрити рахунок без необхідності особистого відвідування банку.

Без візиту до відділення банку українці можуть відкрити на офіційному сайті або у мобільному додатку фінансової установи платіжну картку. Для відкриття такого рахунку ідентифікація проводитиметься шляхом відеоверифікації.

Відновлення пенсійних виплат

Для відновлення пенсійних виплат, які були припинені у період військового стану, громадяни України повинні надіслати поштою відповідну заяву з копіями документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, а також вказати інформацію про реєстрацію місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (з обов’язковим переведенням) , засвідчені нотаріально чи дипломатичним представництвом чи консульською установою України.

Виплата пенсій за кордоном

Нарахування пенсій для українців, що виїхали за кордон, здійснюватиметься шляхом міжнародних переказів, які здійснюватиме «Укрпошта».

Варто зазначити, що тут йдеться про поновлення виплат для українських громадян за кордоном, які отримували пенсію в Україні у готівковій формі.

Зазначено, що ця категорія пенсіонерів може відновити отримання пенсійних виплат шляхом надсилання заяви поштою у порядку, визначеному Пенсійним фондом України.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top