Новини

Польський сенат ухвалив резолюцію щодо вступу України до НАТО, — Polskie Radio

Polska

Резолюцію було прийнято одноголосно

Сенат Польщі виступив за пришвидшений вступ України до НАТО за прикладом Швеції і Фінляндії і ключовим на цьому шляху вважає саміт Альянсу у Вільнюсі в липні. Сенат одноголосно підтримав резолюцію щодо вступу України до НАТО за прискореною процедурою. Про це повідомляє «Polskie Radio».

«Після року жахливої війни ми знаємо, що Україна, протистоячи Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі Сходу», – наголошено в резолюції.

Як зазначено у тексті документа, «Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, яку розробляли десятиліттями західні союзники».

У резолюції зазначено, що під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати «набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей». Вільнюський саміт має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства, наголосили сенатори.

Сенат Польщі вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням – як у випадку Фінляндії та Швеції – та результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

Сенат звернув увагу, що РФ позиціонує війну проти України як «захист від НАТО».

У резолюції також сказано, що якщо Росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. «Альянс визначив цю загрозу під час минулорічного саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами», – йдеться у резолюції.

Сенатори підтримали вимоги країн, що межують із РФ, щодо надійних гарантій безпеки для України. Вони закликали визначити шлях до членства нашої країни в НАТО паралельно із зміцненням політичних зв’язків між блоком та Києвом.

Також зазначено, що Фінляндію та Швецію «запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яку ніколи раніше не використовували».

«І хоча Швеція все ще залишається поза структурами пакту, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України», – сказано у ухваленій резолюції.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top