Новини

Україна хоче отримати від США ракети JASSM для F-16, — Forbes

Україна хоче отримати від США американські крилаті ракети JASSM для винищувачів F-16 З їхньою допомогою ЗСУ простіше звільнитиме окупований росіянами Крим.

Передача Україні винищувачів F-16 американської розробки розширить можливості ЗСУ щодо застосування далекобійних ракет. У матеріалі йдеться про те, що F-16 ще не сумісні зі Storm Shadow/SCALP, але сумісні з JASSM, і, об’єднавши винищувачі та JASSM, Повітряні сили України «зможуть подвоїти свої можливості для глибоких ударів». Про перспективи застосування F-16 у ході російсько-української війни розповіли експерти у матеріалі Forbes.

Оглядач видання Девід Екс вважає, що в арсеналі F-16 є сучасні ракети класу «повітря-повітря» та «повітря-поверхня», а також бомби з точним наведенням, що дозволить українським силам завдавати ударів по російських позиціях у глибині окупованої території.

Але ракета, яка здатна принести найбільшу користь — це двотонна крилата ракета-невидимка Joint Air-to-Surface Strike Missile (JASSM) від компанії Lockheed Martin з дальністю польоту до 230 миль (370 км).

«(JASSM) все ще перебуває у списку побажань Києва. Доти, доки Сполучені Штати не схвалять передачу JASSM Україні, українські F-16 літатимуть не на повну силу», — зазначив експерт.

О тилах російських окупантів, але Storm Shadow та SCALP поки що не сумісні з F-16. Натомість літаки F-16 сумісні з JASSM.

«Розширення потенціалу крилатих ракет може допомогти Києву у досягненні однієї з головних цілей — звільнення Кримського півострова від дев’ятирічної російської окупації», — стверджує інший аналітик корпорації RAND Брін Таннехілл.

За його словами, винищувачі з JASSM на борту можуть досягти того самого, що й сухопутні війська України в ході контрнаступу, але зі значно меншими втратами для українців.

«F-16, оснащені JASSM, можуть відіграти вирішальну роль у реалізації довгострокового плану міністра оборони України Олексія Резнікова щодо повернення Криму «без бою», — вважає Таннехіл.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top