Новини

Прокуратура провела понад 30 обшуків в ТЦК південних областей

За процесуального керівництва спецпрокурорів у сфері оборони Південного регіону в межах кримінальних проваджень за фактами безпідставного виключення понад 900 офіцерів запасу із військового обліку, на минулому тижні проведено понад 30 обшуків в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Одеської, Миколаївської, Вінницької, Кіровоградської та Херсонської областей. Про це повідомляють у правоохоронному відомстві.

Повідомлено про підозру у зловживанні впливом та незаконному переправленні осіб через державний кордон України начальнику відділення обліку мобілізаційної роботи – заступника начальника Другого відділу Болградського РТЦК та СП Одеської області та головному спеціалісту цього відділення (ч. 2 ст. 369-2, ч. 3 ст. 332 КК України). 

За даними слідства, вони отримали неправомірну вигоду в сумі 5000 доларів США за виготовлення та видачу чоловіку військово-облікових документів про визнання його непридатним до військової служби. Ці документи надають право перетину державного кордону України.

Окрім того, повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди громадянину, який за 8500 доларів США запропонував військовозобов’язаному оформити відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією. 

Також повідомлено про підозру за фактами непокори трьом військовослужбовцям Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ч. 4 ст. 402 КК України).  Вони відмовились виконати накази командування щодо вибуття у складі бойових бригад до районів ведення бойових дій.

В межах кримінальних проваджень, розпочатих за фактами незаконного збагачення у період воєнного стану (ст. 368-5 КК України) заступника начальника Одеського обласного ТЦК та депутата місцевої ради -військовослужбовця Третього відділу Одеського РТЦК та СП Одеської області проведено 12 обшуків, за результатами яких підготовлено клопотання про накладення арешту на нерухоме та рухоме майно, набуте незаконним шляхом.

Крім цього, стосовно посадових осіб ТЦК та СП складено 14 протоколів про вчинення військових адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-15 КУпАП (недбале ставлення до військової служби).

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях здійснюються слідчими ДБР та Національної поліції України.

Робота Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону триває.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top