Новини

Швейцарія запросила Китай взяти участь у глобальному «саміті миру»

Швейцария

Швейцарія звернулася до Китаю з проханням взяти участь у глобальному «саміті миру», посиливши тиск на Пекін, щоб той зіграв свою роль у припиненні війни в Україні, хоча низка деталей, як-то дата заходу та перелік учасників, ще не узгоджені. Про це повідомляє Bloomberg.

Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіса зазначив, що: «Китай має дуже міцні відносини з Росією, але все одно готовий зробити свій внесок у припинення цієї війни».

За словами міністра, він звернувся з таким проханням під час зустрічі в середу з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї. Кассіс сказав, що Ван Ї «взяв до відома запрошення» і що він очікує відповіді через кілька днів.

Останніми роками Китай намагався створити собі репутацію глобального миротворця. Але його план припинення вогню в Україні не знайшов особливої підтримки в Києві, Вашингтоні та інших західних столицях відтоді, як він був оголошений на початку минулого року.

Китайська влада пропустила зустріч радників з національної безпеки на Мальті у 2023 році, де посадовці з понад 55 країн обговорювали прагнення України заручитися підтримкою її «формули миру. Однак Китай був присутній на літній зустрічі радників у Джидді.

Пекін надає дипломатичну та економічну підтримку Росії відтоді, як президент Владімір Путін віддав наказ про вторгнення в лютому 2022 року. Минулого року імпорт Китаю з Росії в доларовому еквіваленті зріс найбільше за всю історію – цей стрибок стався на тлі того, що багато західних компаній уникають ведення бізнесу з Росією, а їхні уряди наклали на Москву санкції за напад на Україну.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top