Новини

Нардеп від «Слуги народу» заявив про неефективність примусової мобілізації

ВСУ

«Примусова мобілізація – ні, а інші підходи – так»

Народний депутат від фракції «Слуга народу», заступник голови комітету з питань прав людини Руслан Горбенко переконаний, що при мобілізації вживати заходів, щоб людину заставити служити і воювати — це, скоріше, неефективно.

«Я ж кажу, що держава може дати забезпечення, заробітну плату, а людина в якийсь момент просто відмовиться від виконання бойового завдання. Але коли людина вже погодилась воювати, підписала контракт, пройшла підготовку, то на неї повинні бути важелі впливу, якщо вона не виконує обов’язок. І заборона керування транспортними засобами — один з них», — сказав він в інтерв’ю «Телеграфу».

Також нардеп не вважає, арешт рахунків буде ефективний, бо «ці люди перш аніж, наприклад, не виконати розпорядження, просто переведуть гроші на рахунок дружини». Він висловився і щодо примусової мобілізації.

«Якщо ми говоримо про те, щоб схопити чоловіка і посадити в мікроавтобус, то, мабуть, ні. А дати повістку треба. Повістка — це ж не вирок. Взагалі-то в ТЦК мають працювати психологи, які зможуть мотивувати, згладити гострі кути при спілкуванні. Ми ж розуміємо, що є різні люди за психологічним типом і до кожного треба достукатися. Може, це можуть бути ветерани, які вже мають досвід військової справи, і зможуть розповісти, як це — воювати. Наприклад, як мотивувати молодь? Керівництво Міністерства оборони, головнокомандувач і президент створили новий рід військ – Сили безпілотних систем. І туди дуже активно йде молодь. У 82-й бригаді комбриг створив підрозділ, назвав його «Ботан», і там хлопці складають, паяють дрони. На відстані 50 кілометрів від фронту вони роблять дуже важливу справу, адже під кожну модель дрону потрібна своя вибухівка, свій заряд. Ми повинні підбирати на кожен напрям мотивованих людей з потрібною кваліфікацією. Тому примусова мобілізація – ні, а інші підходи – так», — пояснив нардеп. 

У свою чергу командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» Юрій Федоренко переконаний, що керівництво держави має внести зміни на законодавчому рівні, аби покращити процес мобілізації в Україні.

Він сказав, що в Україні мають проводити інформаційну кампанію стосовно мобілізації. Адже через російські фейки більшість думає, що після отримання повістки, людину відразу відправляють на передову.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top