Новини

Міноборони дало пояснення по «обмежено придатним» для військовозобов’язаних

«‎обмежено придатний».

4 квітня опубліковано підписаний Президентом Володимиром Зеленським закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «‎обмежено придатний» для військовозобов’язаних.

На сайті Міністерства оборони України опубліковано роз’яснення, щодо військових та військовозобов’язаних, які мають цей статус.

 «‎обмежено придатний».

У свою чергу юрист у питаннях армії та проходження військової служби Олександр Золотухін надав свої коментарі з цього питання:

Верховна Рада скасувала статус «обмежено придатний» та залишила лише «придатний» чи «непридатний» до військової служби. Міністерство оборони України має свій внутрішній наказ номер 402, який містить перелік хвороб, згідно з яким військовозобов’язаних відносять до «придатних», «обмежено придатних» та «непридатних».

«Поки Міноборони не змінить цей наказ, то жодної перекваліфікації «обмежено придатних» не відбуватиметься. Адже немає документа, на який можна посилатися для того, щоб кваліфікувати особу як «придатну» чи «непридатну», — зауважив юрист

Міноборони має визначити, який статус надавати людям, які мають певний діагноз та раніше були «обмежено придатними». Лише після ухвалення внутрішнього наказу, який буде основоположним для ВЛК, військовозобов’язані, які раніше були визнані обмежено придатними, зможуть проходити комісію для встановлення придатності до проходження військової служби.

Юрист також зауважив, що для чоловіків, які мали статус «обмежено придатний» у воєнний час, мають бути визначені умови проходження служби. Для них мають бути створені специфічні умови, адже людина має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Найімовірніше, чекати наказ від Міноборони довго не доведеться, оскільки є дев’ятимісячний строк, протягом якого особи, які раніше були «обмежено придатні», мають пройти повторно військово-лікарську комісію. Він починається з моменту, коли закон набирає чинності.

Також Міноборони, окрім того що має розробити внутрішній наказ, має ще зареєструвати його в Міністерстві юстиції. Наказ має пройти юридичну оцінку на предмет того, наскільки він законний та відповідає внутрішньому національному законодавству та забезпечує дотримання прав людини.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top