Новини

НАТО готується відправити війська до України, — консультант держдепа США

нато

«Британці та французи разом із країнами Північної Європи вже потихеньку готуються до відправки військ – як невеликих елітних підрозділів, так і матеріально-технічного та допоміжного персоналу – які можуть залишатися далеко від лінії фронту», — таку заяву зробив консультант держдепа США Едвард Люттвак у колонці для порталу UnHerd.

Після створення НАТО 75 років тому, особливо в шістдесятих і сімдесятих роках, було докладено виснажливих зусиль, щоб отримати деякі додаткові переваги від ядерної зброї та якимось чином отримати перевагу для нового західного альянсу.

Так звана «тактична» ядерна зброя створювалася не більш, а набагато менш потужною, нібито для можливості її використання на полі бою. Її прихильники стверджували, що вони можуть забезпечити вогневу міць, маючи невеликі ядерні боєголовки, які повторюють ефект сотень гаубиць.

Але цю ілюзію не вдалося зберегти. Військові планувальники зрозуміли, що якщо командири США спробують захистити територію НАТО, атакуючи радянські війська, що вторглися, за допомогою малогабаритної «тактичної» ядерної зброї, росіяни використають свій власний арсенал, щоб знищити західні сили, що обороняються.

Те саме стосується будь-якої спроби замінити звичайну військову силу ядерною зброєю. І тому стало зрозуміло, що хоча ядерна зброя є корисним засобом стримування, її можна використовувати лише для того, щоб завдати удару у відповідь на попередні ядерні атаки — і ніколи не для досягнення будь-якої перемоги. Таким чином, у сімдесятих роках, коли Сполучені Штати та Радянський Союз вели складні та широко розрекламовані переговори про «Обмеження стратегічних озброєнь», офіційні особи обох сторін швидко погодилися тихо припинити розробку, виробництво та розміщення нової «тактичної» ядерної зброї.

У Каргільській війні 1999 року, яка включала численні повномасштабні битви та тисячі втрат, жодна зі сторін не намагалася навіть голосно погрожувати ядерним ударом. І це актуально й сьогодні. Коли найгучніший пес Путіна, Дмитро Медведєв, почав гавкати про використання «тактичної» ядерної зброї після провалу початкового російського вторгнення у 2022 році, лише найменш компетентні журналісти та слухняні Москві повторили його попередження. Зрештою, після кількох місяців цієї дурниці, Путін виступив і сказав : Росія використовуватиме ядерну зброю лише тоді, коли «під загрозою буде саме існування держави» — тобто відповідна ядерна загроза.

Ситуація в Україні знову змінилася, але логіка така ж. Замість того, щоб розчаровані росіяни загрузли в своїх окопах, тепер позиція України виглядає ненадійною. Київ подає це як матеріальне питання і постійно просить у Заходу більше та кращої зброї. Проте, хоча можна було б надіслати більше гармат і ракет, зрозуміло, що Київ крок за кроком змушує відступати не через брак вогневої потужності, а через брак солдатів.

До цього тижня призов на військову службу в Україні починався лише з 27 років, на відміну від глобальної норми в 18.

Тепер Зеленський скоротив цей вік до 25 років ; але оскільки багато українців звільнено від служби, його загальна чисельність збройних сил становить менше 800 000 осіб. Україні перешкоджає віковий розподіл населення, де діти та люди похилого віку переважають над молодими чоловіками у віці 19-35 років.

Але загальна кількість його військ все ще занадто мала для населення, яке за більшістю оцінок перевищує 30 мільйонів, враховуючи, що Ізраїль може швидко сформувати армію чисельністю близько 600 000 осіб із населення приблизно 8 мільйонів. Це означає, що якщо Путін не вирішить припинити війну, українські війська будуть відкидані знову і знову, втрачаючи під час цього солдатів, яких неможливо замінити.

Тому країнам НАТО незабаром доведеться відправити своїх солдатів в Україну, або ж погодитися на катастрофічну поразку.

Британія та Франція разом із скандинавськими країнами вже тихо готуються відправити війська — як невеликі елітні підрозділи, так і матеріально-технічний і допоміжний персонал — які можуть залишатися далеко від фронту. Останні могли б зіграти суттєву роль, відпустивши своїх українських колег для перенавчання на бойові посади.

Підрозділи НАТО могли б також звільнити українців, які зараз зайняті відновленням і ремонтом пошкодженого обладнання, і могли б взяти на себе технічну частину існуючих програм навчання новобранців. Ці солдати НАТО можуть ніколи не потрапити в бій, але їм це не потрібно, щоб допомогти Україні максимально використати її власну дефіцитну живу силу.

Вкрай важливо, оскільки Китай все ближче наближається до нападу на Тайвань, США не можуть надати більше військ, ніж ті приблизно 40 000, які вже знаходяться в Європі.

Таким чином, для інших членів НАТО, особливо для найбільш густонаселених: Німеччини, Франції, Італії та Іспанії, очікується важливе рішення. Якщо Європа не зможе надати достатню кількість військ, Росія переможе на полі бою, і навіть якщо дипломатія успішно втрутиться, щоб уникнути повної катастрофи, російська військова міць переможно повернеться до Центральної Європи. У цей момент західноєвропейські держави повинні будуть відновити свої збройні сили, хочуть вони цього чи ні, починаючи з повернення обов’язкової військової служби.

Можливо, за таких обставин ми навіть можемо стати свідками спалаху ядерної ностальгії, безглуздо повертаючись до ілюзії, що апокаліптичної зброї може бути достатньо для збереження миру.

Едвард Люттвак

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top