Новини

Активіст подав скаргу на відмову влади Казахстану у проведенні мітингу на підтримку України

Казахстан

Громадський активіст Равкат Мухтаров повідомив, що 26 січня подав скаргу до апарату акіма міста на рішення акімату Алмати за відмову у проведенні мітингу на підтримку України. Про це активіст написав у своєму telegram-каналі.

Мухтаров повідомляє, що наприкінці грудня минулого року подав повідомлення про проведення антивоєнного мітингу 25 лютого 2023 року в місті Алмати. Акімат йому відмовив із формулюванням про «існування загрози порушення громадського порядку під час проведення мирних зборів на заявлену тему».

У тексті поданої скарги її автор вказує, що рішення акімату «не є обґрунтованим і є лише виправданням для утиску мого права як громадянина Казахстану на мирні збори, які гарантуються Конституцією».

Равкат Мухтаров нагадує, що мітинг на заявлену тему проводився у 2022 році і «жодного значного порушення порядку не було помічено, навпаки, на минулий мітинг зібралася безпрецедентна кількість наших громадян, де бажаючі змогли у мирній та дуже цивільній формі висловити незгоду з російською політикою».

«Вважаю, що в даному випадку утискаються мої права як громадянина, оскільки використовується формальна причина відмови, яка може підійти до абсолютно будь-якого не лише мітингу, а взагалі до всіх громадських заходів. Вважаю рішення суб’єктивним та політично мотивованим. Саме тому я прошу вас вивчити цю тему і все ж таки дозволити проведення мітингу на заявлену тему», — написав активіст у тексті скарги, яка, за його словами, була прийнята через Е-otinish (офіційний сайт прийому та обробки електронних звернень та онлайн-петицій громадян Казахстану).

Мухтаров додав, що у разі повторної відмови у проведенні мітингу планує подавати позов до суду на рішення акімату та всіх відповідальних осіб за «перевищення повноважень».

Після початку війни в Україні в Казахстані люди неодноразово виходили на акції протесту проти військової агресії Росії. Антивоєнні мітинги на підтримку України проходили в Казахстані здебільшого без узгодження з місцевою владою. Багато з них завершувалися затриманнями та притягненням до адміністративної відповідальності активістів.

Єдиний дозволений мітинг на підтримку України, що відбувся на даний момент в Казахстані, пройшов в Алмати 6 березня. Мітинг зібрав тисячі учасників.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top