Закон та правосуддя

Закон про мобілізацію в Україні опубліковано: точна дата, коли почнуть діяти нові норми

Коли закон набуде чинності

Президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Свій підпис глава держави поставив під документом 16 квітня. Відповідну інформацію опубліковано на сайті Верховної Ради України в картці законопроєкту.

Закон про мобілізацію стане чинним за місяць. Після підписанння президентом напередодні, вночі його опублікували в офіційному виданні «Голос України». Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт 5 днів тому. У ньому йдеться про  нові підходи до мобілізації, зокрема облік усіх військовозобов’язаних та скасування строкової служби. Тепер чоловіки віком від 18 до 60 років упродовж двох місяців повинні оновити свої дані у ТЦК, через ЦНАПи або електронні кабінети призовників. Мобілізаційний вік знизили від 27 до 25 років.

Коли набуде чинності

«Цей закон набирає чинності через один місяць із дня, наступного за днем його опублікування», — вказано у виданні.

Таким чином, новий закон запрацює вже з 18 травня.

Основні норми закону:

— Залишається право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).

— Усі призовники, військовозобов’язані та резервісти через 60 днів з дня набрання чинності законом, мають з’явитись до ТЦК, у ЦНАП або скористатися електронним кабінетом аби уточнити дані.

— Замість строкової служби — базова військова служба терміном 5 (у мирний час) та 3 (у воєнний час) місяці. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.

— Запроваджується базова загальновійськова підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.

— Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.

— Чоловіки повинні мати й носити при собі військово-облікові документи та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

— Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський може здійснювати фото- та відеофіксацію.

— Консульські послуги за кордоном. Протягом 60 днів необхідно оновити персональні дані в ТЦК. Зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.

-Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби.

— Ті, хто отримав II — III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

— Обмежено придатні також мають пройти ВЛК. Для них встановиться статус «придатний» або «не придатний».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top