Закон та правосуддя

В Україні більше не буде поняття селища міського типу

Замість них будуть поселення

В Україні більше не буде поняття селища міського типу — натомість будуть поселення. 24 жовтня президент Володимир Зеленський підписавзакон «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». 

Документ пропонує прибрати радянське регулювання питань адміністративно-територіального устрою, що діє з 1981 року, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ і сіл.

«Після майже трьох місяців затримки в ОП, все ж таки президент підписав закон №8263 «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», — написав Железняк.

Також передбачається закріплення процедури найменування та перейменування населених пунктів, встановлення їхніх кордонів.

Згідно із законом, усі населені пункти з компактною забудовою та населенням понад 10 000 матимуть статус міста. Населені пункти із садибною забудовою та населенням понад 5000 осіб будуть селищами.

Ініціатива також скасовує поняття «селище міського типу» (смт). Замість нього запроваджується нове поняття — «поселення».

Інші населені пункти, що існують в Україні, будуть у статусі села.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top