Сьогодні у світі

Зеленський у Нідерландах: Путін заслуговує на вирок МКС

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський відвідав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Голова МКС Петро Хофманський у бесіді з главою української держави подякував Київу за співпрацю з судом і, зокрема, за нещодавню угоду, що дозволяє створити представництво МКС в Україні.

Україна не є державою-учасницею Римського статуту, але двічі скористалася своєю прерогативою визнати юрисдикцію суду щодо злочинів, скоєних на її території, зазначили у Гаазі.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра запевнив українського президента Володимира Зеленського, що Амстердам продовжить підтримувати Київ «перш за все зброєю».

«Сувора реальність така: ніщо не замінить успіху на полі бою», — пояснив Хукстра. «Ми зробимо все, що в наших силах, щоб Росія була притягнута до відповідальності», – додав глава МЗС королівства.

Президент Росії Володимир Путін заслуговує на вирок Міжнародного кримінального суду, заявив президент України Володимир Зеленський у ході виступу в Гаазі, де засідає МКС.

«Ми всі хочемо бачити тут іншого Володимира», — зазначив глава української держави у World Forum Conference Center після відвідин МКС. «І я впевнений, що ми побачимо, як це станеться, коли ми переможемо», — наголосив він.

«Якщо ви подивитесь на будь-яку агресивну війну в історії, всі мають одну спільну рису. Винуватці війни не вірили, що їм доведеться відповідати за зроблене ними», — додав український лідер.

Президент України Володимир Зеленський у ході виступу в парламенті Нідерландів подякував королівству за підтримку України та за «єдність Європи». Глава української держави назвав Гаагу, де засідає Міжнародний кримінальний суд, «серцем міжнародного правосуддя».

«Правосуддя від імені всіх людей, які постраждали від агресії та міжнародних злочинів. І цей рік — рік нашої з вами підготовки», — цитує українського лідера нідерландське видання De Telegraaf.

Водночас Зеленський закликав забезпечити Україну більш сучасним озброєнням. «Чим потужніша зброя і чим вища її дальність дії, тим більше життів можна врятувати від щоденного обстрілу», — пояснив президент України.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top