Схеми

Міноборони заплатило 650 млн грн фірмі екснардепа за 55 БПЛА, але отримало лише 4

При чому два взагалі не злетіли.

В серпні 2023 року ЗСУ мало отримати 55 БПЛА HAWK, за які Міноборони сплатило 650 мільйонів авансу, але отримало лише чотире, йдеться у розслідуванні Bihus.info. Контракт на 807 мільйонів був підписаний з компанією родини екс-нардепа Борислава Розенблата.

В день обіцяної здачі 55 дронів, кожен з яких коштував державі понад 14,5 млн гривень, виробник привіз на прийомку лише 4. При чому три з яких замовник не прийняв, бо два з них не змогли злетіти, а у третього були проблеми з камерою.

Зазначається, що комплекс справляв враження сирого, недоопрацьованого.  Тому комісія від Міноборони приймати БпЛА відмовилась.

Виробник переконував, що комплекс розроблений в кооперації з іноземними партнерами і виготовляється здебільшого із імпортних деталей.  Допуск до експлуатації в ЗСУ HAWK було надано ще у 2017 році — його підписав тодішній міністр оборони Степан Полторак. 

І попри висновок про вдале проходження визначального випробування, вже тоді була інформація, що з дев’яти спроб вдалими були лише сім:  двічі такий самий безпілотник, представлений молдовськими партнерами ТОВ «УАС»  Drone-Tech SRL падав через особливість конструкції. 

Тоді Міноборони все ж таки підписало контракт із фірмою, до якої мав відношення нардеп.

Партнер Розенблата Костянтин Пожидаєв дав свою оцінку, чому Міноборони віддало такий великий аванс на цю розробку. 

“Він напряму мені казав, що туди входять ті 30% відкату з обороту”, — сказав Пожидаєв.

За його словами, після цієї пропозиції він перестав працювати з Розенблатом. 

Зазначається, що після цього компанія розділилась: виробничі потужності залишились Пожидаєву, а юридичний контроль — Розенблату. Як результат — умови збору цих безпілотників, як і їхні характеристики, змінились. З 55 комплексів вчасно і в нормальному стані здали лише один. 

Тим часом Міноборони вже погодилось відтермінувати дедлайн до жовтня.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top