Новини

Володимир Путін переобраний на новий президентський термін: які результати виборів в РФ і як відреагував світ

Світова реакція на вибори у РФ

Президент РФ Володимир Путін переміг на президентських виборах, набравши 87,29% голосів.

Такі дані показав екзит-пол Всеросійського центру вивчення громадської думки. Цього разу вибори тривали три дні з 15 по 17 березня.

За результатами онлайн-голосування в Москві нинішній президент набрав 89,1% голосів. Микола Харитонов набрав 3,8% голосів, Владислав Даванков від партії «Нові люди» — 3,73%, а Леонід Слуцький з ЛДПР — 2,96% голосів.

«Високі показники» у Путіна і на тимчасово окупованих територіях України на сході (до 95%), у Херсонській області (88,12%). У Севастополі Путін набрав 90,9%, а в Криму — 93,27%.

СВІТОВА РЕАКЦІЯ НА ВИБОРИ У РФ.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 17 березня прокоментував проведення «виборів» у Росії.

За його словами, російський диктатор «просто захворів на владу та робить усе, щоб правити довічно, і немає такого зла, яке він не скоїть, щоб подовжити особисту владу».

«Я дякую кожній державі, кожному лідеру, усім міжнародним організаціям, які називають і називатимуть ці речі своїми іменами. Усе, що Росія робить на окупованій території України, є злочином. За все, що зроблено російськими вбивцями в цій війні та заради путінської довічної влади, має бути справедлива відплата. Він боїться найбільше тільки одного – справедливості», — підкреслив Зеленський.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон приєднався до політиків усього світу, які заявили, що фальсифіковане голосування не схоже на «вільні та справедливі» вибори.

«Незаконним проведенням виборів на території України Росія демонструє, що вона не зацікавлена в пошуку шляху до миру. Велика Британія продовжить надавати гуманітарну, економічну та військову допомогу українцям, які захищають свою демократію», — написав він.

Речник Білого дому в Раді Безпеки ООН Джон Кірбі у неділю, 17 березня, ввечері висловився щодо очевидної перемоги Путіна на псевдовиборах, пише Reuters. Вочевидь, у Росії немає вільних чи чесних виборів, враховуючи, як «Путін ув’язнив політичних опонентів і не дозволив іншим кандидатам балотуватися проти нього».

МЗС Німеччини заявило, що «псевдовибори в Росії не є ні вільними, ні чесними», а їхній результат нікого не здивує.

«Правління Путіна авторитарне, він спирається на цензуру, репресії та насильство. «Вибори» на окупованих територіях України не мають юридичної сили і є черговим порушенням міжнародного права», — йдеться в заяві Федерального міністерства закордонних справ у мікроблозі X.

У МЗС Польщі нагадали, що «голосування відбувалося в умовах крайніх репресій проти суспільства, що унеможливлюють зробити вільний, демократичний вибір».

«На особливий осуд заслуговує незаконне рішення Кремля провести вибори на тимчасово окупованій території України. Це демонстративне порушення міжнародного права, зокрема Статуту ООН, і його можна розглядати лише як чергову спробу підірвати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Польща не визнає і ніколи не прийме проведення і результати «виборів», проведених на цих територіях», — ідеться в заяві.

У МЗС Чехії вибори президента Росії назвали такими, які не відповідають міжнародним стандартам.

«Влада заздалегідь заглушила всі критичні голоси та опозиційних кандидатів», — наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Щодо «виборів» Путіна на окупованих територіях України, то чеська влада назвала це черговим проявом російської агресії стосовно України.

У Олександра Лукашенка заявили, що президентські «вибори», які відбулися в Росії, «були проведені в повній відповідності з національним законодавством, відбулися на конкурентній основі та за умови забезпечення вільного волевиявлення громадян».

МЗС Китаю також привітав Путіна з перемогою на «виборах»: «Впевнені, що відносини Росії та КНР продовжать розвиватися».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top