Новини

Трамп розповів нову вигадану історію про телефонний дзвінок Зеленському, — CNN

Колишній президент США Дональд Трамп розповів повністю вигадану історію про те, як він нібито перехитрив своїх опонентів-демократів, опублікував розмову з президентом України Володимиром Зеленським у 2019 році, яка стала ключовим фактором першого імпічменту Трампа. Про це повідомляє CNN.

Виступаючи на передвиборчому мітингу в Огайо, у суботу, 16 березня, Трамп розповів неправдиву історію про те, як він оприлюднив фейковий зміст телефонного дзвінка президенту України Володимиру Зеленському. Це змусило демократів робити «дедалі більш дикі й дикі» оцінки слів екс-президента Зеленському, «а потім ми опублікували плівку».

За словами Трампа, коли тодішня спікер Палати представників від Демократичної партії Ненсі Пелосі «почула» цей запис, вона була розлючена тим, що її обдурили попередні «неправдиві» описи дзвінка її союзників. Екс-президент стверджував, що Пелосі сказала це «своїм людям»: «У що, чорт забирай, ви мене втягнули? Ви чули цей дзвінок? Він не робив нічого з цього!».

Трамп стверджував, що Пелосі сказали: «Давайте просто зробимо вигляд, що він це зробив, і продовжимо рухатися вперед».

Він продовжив: «Після того, як вони вигадали історію, а потім почули запис, вони померли. Вони не знали, що телефонний дзвінок записаний. Це був хороший випадок запису телефонного дзвінка. І їх зафіксували, і вони попалися».

У CNN перевірили факти та зазначили, що озвучена історія Трампа — повна вигадка. Жодного запису його розмови із Зеленським ніколи не було оприлюднено. Пелосі не могла розсердитися на своїх союзників після прослуховування запису розмови, тому що вона ніколи не чула запису цієї розмови. Насправді, через майже п’ять років після дзвінка у липні 2019 року, не існує жодного відомого американського запису розмови.

Те, що Білий дім Трампа фактично оприлюднив у вересні 2019 року, було приблизною письмовою стенограмою розмови, яка скоріше підтверджувала, ніж суперечила основним твердженням урядового викривача про те, що сказав Трамп.

Речник Пелосі Аарон Беннетт у неділю, 17 березня, заявив, що історія Трампа є «безфактурною нісенітницею».

«Телефонні розмови президента з іноземними лідерами зазвичай не записуються американською стороною. Замість цього вони неточно фіксуються в письмовій формі за допомогою програмного забезпечення та американських чиновників, які їх прослуховують», — зазначає CNN.

Підполковник армії у відставці Олександр Віндман, який був одним із чиновників, що слухали розмову Трампа із Зеленським, будучи на той час головним експертом з питань України в Раді національної безпеки Білого дому (і який пізніше став важливим свідком у розслідуванні щодо імпічменту), повідомив телекомпанії у текстовому повідомленні в неділю, що «немає жодних записів» цієї розмови. «Він бреше», — сказав Віндман.

Нова історія Трампа перегукується з його неправдивими заявами часів президентства.

З кінця 2019 року Трамп намагається переписати реальність про телефонну розмову із Зеленським. У ній після того, як останній сказав, що Україна хоче купувати зброю у США, Трамп підштовхнув його розслідувати Джо Байдена, який тоді був потенційним опонентом Трампа від Демократичної партії на президентських виборах 2020 року, а також дослідити безпідставну теорію змови про нібито втручання України у вибори 2016 року (в які втрутилася Росія).

Неправдива історія, з якою Трамп виступив на своєму суботньому мітингу, була більш драматичною версією неправдивих історій, які він розповідав понад чотири роки тому, і які CNN тоді перевірила на достовірність.

У попередніх висловлюваннях Трамп стверджував, що він здобув перемогу над представником Демократичної партії Адамом Шиффом із Каліфорнії, який займався імпічментом Трампа, опублікувавши приблизну стенограму розмови із Зеленським після того, як Шифф невірно перефразував слова Трампа. Він заявив, що Шифф ніколи б не зробив своїх коментарів, якби знав, що Трамп опублікує чорнову стенограму.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top