Новини

В ЄС стурбовані тим, що Трамп може вивести США з НАТО у випадку перемоги на виборах — Reuters

Швидше за все, призначить на ключові посади в Пентагоні, Держдепартаменті та ЦРУ своїх людей, які дозволять йому проводити ізоляціоністську політику

Якщо на виборах президента в США в 2024 році переможе Дональд Трамп, він, швидше за все, призначить на ключові посади в Пентагоні, Держдепартаменті та ЦРУ своїх людей, які дозволять йому проводити ізоляціоністську політику. Про це повідомляє агентство Reuters у понеділок, 18 грудня, на підставі інтерв’ю з майже 20 колишніми і нинішніми помічниками та дипломатами.

Як пише агентство, це дозволить Трампу радикально змінювати позицію США з різних питань, у тому числі торгівлі з Китаєм і війни Росії проти України.

Reuters зазначає, що Трамп під час президентства часто висловлював невдоволення топ-чиновниками, які відмовляли його від деяких його ідей. Зокрема, екс-міністр оборони Марк Еспер у своїх мемуарах розповів, що двічі виступав проти пропозиції Трампа завдати ракетних ударів по наркокартелям в Мексиці, яка є найбільшим торговим партнером США.

Співрозмовники Reuters сказали, що більше лояльних людей на ключових постах дозволять Трампу«швидше і ефективніше просувати свої зовнішньополітичні пріоритети», ніж під час його попереднього президентства. За словами одного зі співрозмовників, помічники Трампа після його виходу з Білого дому говорили, що були не готові [до управління Білим домом], наступного разу всі має бути інакше».

«Коли вони зайняли Овальний кабінет у 2017 році, у них не було найменшого уявлення про те, що з ним робити. Але це більше не повториться», — сказав неназваний північноєвропейський дипломат.

Один із головних радників Трампа з питань зовнішньої політики Роберт О’Брайєн заявив, що той, ймовірно, запровадить торгові тарифи для країн НАТО, якщо ті не виконають зобов’язання витрачати на оборону не менше 2% валового внутрішнього продукту.

За даними Reuters, більшість радників Трампа, які користуються його довірою і з якими він регулярно спілкується, «виражали стурбованість тим, що США платять надто високу ціну за підтримку НАТО та Україну».

Вісім європейських дипломатів, з якими поговорили журналісти, висловили сумніви в тому, що Трамп виконуватиме зобов’язання США щодо захисту союзників по НАТО, а також висловили «гострі побоювання», що той припинить допомогу Україні у війні, розв’язаній Росією.

«Ходять чутки, що він хоче вивести США з НАТО або піти з Європи, звичайно, це звучить тривожно, але… ми не панікуємо», — сказав дипломат з однієї балтійської країни.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top