Новини

Українську фехтувальник Харлан дискваліфікували через відмову потиснути руку росіянці. Оновлено

Михайло Ілляшев повідомив, що зараз готується протест

Українська фехтувальник Ольга Харлан перемогла росіянку Ганну Смирнову і відмовилася тиснути їй руку

Спортсменка перемогла на ЧС-2023 з рахунком 15:7 та в момент потиску рук виставила перед суперницею шпагу. Харлан не відмовлялася від привітання, а не захотіла саме тиснути руку. Виставивши шпагу перед суперницею, вона запропонувала їй натомість «вдаритися» шаблями, що дозволяє регламент Міжнародної федерації фехтування. Проте росіянка відмовилася. За правилами відмова фехтувальника вітати суперника може призвести до дискваліфікації, і бій вважається незавершеним.

Проте росіянка Смирнова вимагала саме рукостискання, протестуючи проти дій українки, вона близько години чекала на рішення суддів, просидівши на доріжці, проте після наради протест Смирнової не задовольнили і українка пройшла в наступний раунд. Повідомляється, що спочатку її допустили до наступного раунду проти спортсменки з Болгарії Іоанни Ілієвої, але потім не дали їй вийти на бій, тож представницю Болгарії було визнано переможцем.

Однак пізніше президент федерації фехтування України Михайло Ілляшев повідомив, що зараз готується протест, і рішення суддів планують оскаржити.

«Готуємо протест, заперечуватимемо. Але мова про те, щоб її повернули на ці змагання, не може йти. Суддя, який безпосередньо працював на цьому поєдинку, не давав чорну картку, не дискваліфікував її. Це вже потім почалися підкилимові ігри», – сказав Ілляшев, коментуючи в ефірі телемарафону дискваліфікацію спортсменки.

Він додав, що дискваліфікація з’явилася після призначення наступної суперниці та призначення судді для наступного бою.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top