Новини

Українцям в Німеччині збільшать на 12% виплати

германия

Українських біженців, що продовжують перебувати у Німеччині в 2024 році, чекають деякі зміни з боку влади стосовно роботи та виплат.

Скасування допомоги з безробіття за відмову від роботи

Українські біженці отримують у Німеччині основну допомогу з безробіття нарівні з німцями, це називається дохід громадянина Bürgergeld. Таку допомогу отримують близько 700 тис. українців, 480 тис. з них — люди працездатного віку. Але в Німеччині працюють лише 19% біженців.

За кілька днів до закінчення 2023 року міністр праці Німеччини Губертус Гайль заявив, що міністерство готує законопроект щодо часткового скасування виплат безробітним, які відмовляються від запропонованих вакансій без поважної причини. Згідно з новими правилами, виплати не нараховуватимуть два місяці, але центри зайнятості продовжуватимуть оплачувати житло та комунальні послуги.

За два місяці центр зайнятості знову має запропонувати варіант роботи. Якщо людина знову відмовиться, то вона ще раз отримає санкції, які накладатимуться поступово — від 10% о 100%.

Німецькі депутати можуть схвалити ці зміни вже у перших місяцях 2024 року. 

Прискорене працевлаштування

У жовтні 2023 року уряд Німеччини оголосив про ініціативу прискореного працевлаштування біженців з України. Відбудуться зміни у роботі центрів зайнятості, ініціативу назвали JobTurbo, вона матиме такі принципи:

  • мову вивчатимуть у робочому середовищі — раніше центри зайнятості спрямовували українців на мовні курси та фінансували навчання на рівні B2 і вище. Тепер пріоритет на вивчення мови знижений і це завдання перекладається на роботодавців;
  • робота важливіша за курси — зараз вакансії для українців шукатимуть відразу під час проходження курсів. Якщо людина знайде роботу, то курси відвідуватиме у вільний час;
  • робота має бути “розумною”, тобто лише питання здоров’я можуть стати вагомими для відмови від робочого місця, а кваліфікація й побажання щодо роботи відходять на другий план;
  • раніше візити для консультацій у центр зайнятості могли відбуватися раз на кілька місяців, а за новою програмою зустрічі передбачені кожні шість тижнів.

Виплати зростуть на 12%

З 1 січня 2024 року розмір соціальної допомоги та допомоги громадянам зросли на 12%. Допомога Bürgergeld виплачується як основне забезпечення для шукачів роботи як німецьким громадянам, так і українцям із тимчасовим захистом.

Нові суми виплат становлять:

  • самотні особи/самотні батьки — €563;
  • у сімейній парі на одного партнера — €506;
  • підлітки 14-17 років — €471;
  • діти 6-13 років — €390;
  • діти до 5 років — €357.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top