Експертний клуб

Адвокат Артем Грушанський: «Провокація хабара з боку правоохоронців — не рідкісне явище»

Грушанський

Юрист прокоментував ситуацію з гучними корупційними скандалами, що почастішали останнім часом.

Одеський адвокат Артем Грушанський в коментарі агентству Elitexpert прокоментував ситуацію з гучними корупційними скандалами, що почастішали останнім часом, та про які так часто звітують правоохоронці.

«Звичайно, диму без вогню не буває, але далеко не завжди повідомлення у ЗМІ про гучні затримання на хабарах відображають дійсність. У деяких випадках йдеться про так звані провокації хабара з боку правоохоронних органів», — зазначив Артем Грушанський. — Тому, як адвокат, можу порадити людям, які впевнені у своїй невинності, негайно звертатися до адвоката, оскільки право на захист є основним”.

Як зазначає адвокат, звинувачення у корупції часто можуть бути надуманими:

«Виходячи з моєї практики, зазначу, що випадки чистої провокації хабара трапляються не так вже й рідко. Справа в тому, що як і за радянських часів, правоохоронці мають плани щодо кількості затримань, що провокує появу висмоктаних з пальця справ, які потім роками блукають по судах», – повідомив Грушанський.

При цьому, за словами адвоката, багато корупційних справ, дійшовши до суду, можуть розглядатися роками через некоректно оформлені на стадії досудового слідства документи.

Крім того, процеси часто затягуються, якщо прокурор розуміє, що обвинувальний вирок навряд чи буде винесено:

«Судам доводиться довго розбиратися в нюансах кожного конкретного випадку, а прокурори часто вважають за краще затягувати процес, щоб не програти справу, та досягти закінчення термінів давності. А потім обвинувачений після закінчення терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності пише, що просить припинити кримінальне переслідування у зв’язку із закінченням термінів – і його звільняють від відповідальності”.

За словами юриста, як правило, саме так все і закінчується — якщо тільки людина не хоче домогтися виправдувального вироку, який тягне за собою, крім іншого, і можливість отримання грошової компенсації за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top