Експертний клуб

Юрист Артем Грушанський про дії ТЦК та права військовозобов’язаних

адвокат

Спокійна позиція дозволить з набагато більшим успіхом захистити свої права.

Відомий одеський юрист Артем Грушанський прокоментував для ElitExpert поточну ситуацію з діями співробітників Територіальних центрів комплектування (ТЦК) щодо військовозобов’язаних, що викликають значний суспільний резонанс в Україні.

«Коли людина вже потрапляє на територію ТЦК, а це закритий режимний об’єкт, адвокат їй не може нічим допомогти», – пояснив Грушанський. Він зазначив, що в такому випадку права затриманого обмежені.

Грушанський також відповів на питання про можливість підписування повістки в присутності юриста. Він підкреслив, що співробітники ТЦК не зобов’язані чекати адвоката при врученні повістки.

«Повістка по суті є звичайним повідомленням і ні до чого не зобов’язує, – наголосив він. — За законом це не є порушенням прав, ніде не прописано, що повідомлення повинно вручатися в присутності адвоката».

Проте юрист рекомендує ретельно перевіряти всі інші документи, які можуть бути запропоновані для підписання. «Якщо ви не розумієте їх суті, то краще скористатися послугами свого юриста, оскільки навіть у моїй практиці були випадки, коли серед підписаних паперів був контракт про проходження військової служби», – додав він.

Юрист також звернув увагу на те, що в ЗМІ часто не показують іншу сторону роботи ТЦК, коли людям спокійно вручають повістки, вони розписуються в них і сторони розходяться.

Проте, за його словами, саме менша частина випадків, коли вручення повісток відбувається зі скандалами і насильством, привертає більше уваги і створює загальне негативне ставлення до ТЦК.

«Якщо ти опинився в ТЦК, це зовсім не означає, що через тиждень опинишся на фронт, – пояснив Грушанський. — І найгірше, що ви можете зробитие — це почати чинити опір і битися з воєнкомами. У відповідь вони можуть зробити все, щоб якнайшвидше відправити вас на фронт. Треба бути спокійним і знати свої права».

Юрист також підкреслив важливість медичного обстеження. «Якщо вас направляють на військово-лікарську комісію (ВЛК), і ви знаєте про наявність суттєвих захворювань, ви повинні спокійно розповісти про них лікарям. Вас будуть зобов’язані відправити на додаткове обстеження, тому що і лікарі не зацікавлені в тому, щоб при наявності встановленого діагнозу підписувати документ про вашу повну придатність до служби – це загрожує кримінальною відповідальністю», – зазначив він.

«Спокійна позиція дозволить з набагато більшим успіхом захистити свої права, ніж якщо піддатися емоціям і намагатися сперечатися або влаштовувати скандали з воєнкомами», – підсумував Артем Грушанський.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top