Економіка

Україна може отримати перший транш від заморожених російських активів уже в літку, — FT

Україна може отримати перші €2-3 млрд

Євросоюз може надати Україні перший прибуток від заморожених активів РФ вже у липні цього року, повідомляє Financial Times з посиланням на європейських чиновників.

«За словами офіційних осіб, Європейська комісія готує план, який передбачатиме арешт прибутків, пов’язаних із санкціями, починаючи з лютого і далі, отриманих у центральному депозитарії цінних паперів Euroclear. Після кількох місяців суперечок перший грошовий транш може бути виплачено вже в липні, якщо Брюссель зможе отримати схвалення держав-членів», — йдеться у статті.

Зазначається, що пропозиція очікується до саміту лідерів ЄС наступного тижня.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році в Euroclear було знерухомлено близько 190 мільярдів євро російських суверенних активів, що принесло 3,85 мільярда євро прибутку.

Згідно з останніми планами, цього року Україна отримає від 2 до 3 мільярдів євро залежно від процентних ставок, а загальний прибуток, виведений з Euroclear, може сягнути 20 мільярдів євро до 2027 року, за словами чиновників ЄС.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала використати ці гроші на військову підтримку, а не на післявоєнне відновлення України, як передбачалося спочатку. Водночас уряди кількох держав засумнівалися у правильності такого підходу.

Розглядався варіант із передачею Україні всіх заблокованих грошей російського Центробанку, проте всередині Євросоюзу не вдалося досягти консенсусу. Тому Єврокомісія запропонувала компромісний варіант із передачею лише відсотків. Спочатку планувалося частину грошей направити на післявоєнне відновлення України, проте акцент змістився на військовій підтримці у зв’язку із затримкою американської допомоги Києву.

«Минулого місяця фон дер Ляєн висунула ідею використати прибутки для закупівлі зброї для українських сил, але ця пропозиція, ймовірно, зустріне спротив з боку держав-членів, включаючи Угорщину Віктора Орбана», — пише видання.

Водночас проти Euroclear подано вже понад 100 судових позовів через заблоковані активи російських індивідуальних інвесторів. Як пояснили джерела FT, російські суди можуть заарештувати західні активи на 33 млрд євро, які заморожені в російському Національному розрахунковому депозитарії.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top