Інтерв'ю

Пауза у війні для Путіна — як кисень, додаткова можливість для відновлення

Головні заяви Зеленського французьким журналістам

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю французькому ЗМІ Le Monde та BFM TV. Глава держави прокоментував ситуацію на фронті та наміри кремлівського уряду.

В бесіді з працівниками французького мовника глава держави акцентував, що зараз ситуація на фронті набагато краща, ніж останні три місяці.

Стосовно просування російських військ Зеленський заявив, що наступ Росії зупинено, а окупанти продовжують зазнавати великих втрат. Проте він додав, що Росія «на 20 км попереду» в плані переваги в далекобійному озброєнні, а президент країни Володимир Путін відірвався від реальності.

Зеленський відкинув переговори з Путіним: формат діалогу в порту Одеси він вже продемонстрував

Російський президент Володимир Путін вже продемонстрував в порту Одесі формат діалогу, який він хоче везти з Україною.

«Мені здається, як приклад, який ви самі наводили з Одесою, говорить про те, що його не цікавить жодні перемовини. І формат діалогу в порту Одеси він вже продемонстрував. А друге, ми проходили нормандський формат, який у нас був, ми проходили це», — заявив він.

Зеленський підкреслив, що була велика кількість різних зустрічей не тільки в Нормандії, а також нижче на технічному рівні в мінському процесі.

«І там була велика кількість перемовин, там біля 200, там більше сотні точно. І для нього, для Путіна, це як кисень, ця пауза. Зрозумійте, ця пауза — це не мирні перемовини, це для нього подих, додаткова можливість, додатковий час для відновлення боєздатності своєї армії, яка сьогодні в складному становищі», — заявив Зеленський.

Він додав, що російський президент використає можливу паузу у бойових діях для тренувальних місій мобілізованих, промивання інформаційної їх мозку та збільшити виробництво снарядів та військової техніки.

«Для проведення тренувальних місій по шість місяців своїх молодих мобілізованих людей, які сьогодні приходять на війну непідготовленими, для інформаційного промивання мозку цих хлопців, які не хочуть воювати, а вони їх змушують, а ті бояться і йдуть непідготовленими, біжать з поля бою. На все це йому потрібен час. І щоб збільшити виробництво. На нас прилітають північнокорейські снаряди. На нас прилітає північнокорейська артилерія. До нас прилітають північнокорейські ракети. Це говорить не про те, що він не один, а з багатьма партнерами. Ні, це говорить про те, що у нього брак. Брак і дефіцит відповідної амуніції», — наголосив Володимир Зеленський.

Він підкреслив, що якщо буде пауза, то це буде наступний «Мінськ», який дасть можливість Росії підготуватися.

«І в цей раз прийти з повною окупацією України, але вже не зробити тих помилок, які він наробив на самому початку», — заявив Зеленський.

Зеленський назвав першу ціль Путіна у війни проти України

Першою ціллю російського президента в Україні є її знищення.

«У нас війна Росії проти України. І коли у нас представник іншої держави, країни Європейського Союзу, та в принципі будь-якої держави, коли у нас лідер Греції, лідер будь-якої держави знаходиться, і ти, не важливо, яка в тебе ціль, але робиш небезпечні кроки і влучаєш балістичною ракетою в кілька сотень метрів поруч з тим, де цей лідер перебуває, а вважаю, що — ти просто нездорова людина. І коли ви кажете — які цілі у Путіна… Він — неадекватна людина, перша ціль руйнація будь-яким методом України і всього живого, що в Україні є», — сказав емоційно він.

Зеленський відкидає загрозу з Білорусі, але фортифікації будуємо

Україна будує фортифікаційні укріплення по всій лінії фронту та на кордоні з Білоруссю. Попри знищення ядра російської армії, це потрібно робити.

«У нас є три лінії оборони, фортифікації будуються, це три лінії проти ворога в окремих областях нашої держави, контактних лініях, лініях сходу нашої держави, півдня», — сказав він

За його словами, також працюють і по півночі. «Потрібно робити. Ніхто не говорить, що вони спроможні прийти з Білорусі. Ми вважаємо, що ядро російської армії було знищено, але тим не менш, ми для себе будуємо фортифікаційні споруди. Це окрема велика робота», — пояснив президент.

Зеленський виступив проти участі росіян в Олімпіаді під білим прапором

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що російські спортсмени не повинні бути представлені на Олімпіаді-2024 у Франції – навіть якщо їм дозволять виступати лише під нейтральним білим прапором.

«Ми ж всі не ідіоти. І всі на трибунах і на всіх майданчиках у світі будуть розуміти: той, хто з білим прапором – хто він? Він росіянин», — зауважив Зеленський.

Він наголосив, що не важливо, це білий прапор чи триколор – важливий факт, що росіяни таким чином можуть бути представлені на Олімпіаді.

Як зазначив президент, Україна сподівається, що Франція у цьому питанні стане на сторону справедливості.

«Ми не хотіли б, щоб убивці або ті чи інші спортсмени, які представляють терористичну організацію під назвою Росія, – щоб вони представляли її у Франції під час Олімпійських ігор. Ми хотіли б, щоб Франція в цьому гуманітарному аспекті була повністю на боці справедливості. В даному випадку – на нашому боці», — підкреслив Зеленський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top