Новини

Сенатори від обох партій тиснуть на Остіна щодо відправки F-16 в Україну

Лист був організований сенатором Марком Келлі (штат Аризона)

Група сенаторів від обох партій вимагає від Пентагону додаткової інформації про те, що буде потрібно, щоб відправити літаки F-16 в Україну.

Новий поштовх надійшов у вівторок у листі до міністра оборони Ллойда Остіна від восьми сенаторів, який отримав POLITICO, оскільки найвищі посадовці адміністрації, починаючи з президента Джо Байдена, обливали холодною водою заклики обох партій відправляти винищувачі американського виробництва в бій.

Конфлікт між Росією та Україною «зараз перебуває на критичному етапі», написали сенатори, стверджуючи, що винищувачі F-16 можуть дати Києву перевагу, оскільки повне вторгнення Москви йде другий рік.

«Після розмови з американськими, українськими та іноземними лідерами, які працюють на підтримку України на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, ми вважаємо, що США повинні ретельно розглянути надання Україні літаків F-16», — написали сенатори. «Це була б значна здатність, яка могла б змінити правила гри на полі бою».

Лист був організований сенатором Марком Келлі (штат Аризона).

Сенатори попросили Остіна надати їм до кінця тижня оцінки низки факторів, необхідних для успішної передачі F-16 Україні.

Серед своїх запитань депутати запитували, наскільки високо українські посадовці ставлять винищувачі, коли надсилають запити на озброєння, і як можна отримати F-16 у разі схвалення — чи то щойно виготовлені, чи то з наявних запасів. Вони також запитали оцінку військових щодо впливу F-16 на конфлікт і як швидко українських пілотів можна буде навчити на літаках.

Група привітала повідомлення про те, що двоє українських пілотів прибули до США для оцінки навичок винищувачів на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, у рідному штаті Келлі, що вони назвали «критично важливим кроком у оцінці» їхньої готовності літати на F-16.

Під листом також підписалися демократи Теммі Дакворт з Іллінойсу, Тім Кейн з Вірджинії, Мартін Генріх з Нью-Мексико та Джекі Розен з Невади, а також республіканці Ліза Мурковскі з Аляски, Томмі Тубервіль з Алабами і Тед Бадд з Північної Кароліни.

Двопартійні зусилля переконати адміністрацію Байдена відправити F-16 або сприяти відправці їх в Україну іншим країнам підкріплюються такими оцінками, як оцінки генерала Крістофера Каволі, головного командувача США та НАТО в Європі. Каволі сказав законодавцям за закритими дверима на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, що відправка передової зброї, включаючи F-16 і ракети великої дальності, може допомогти зміцнити оборону України.

Але високопоставлені цивільні посадовці, включаючи Байдена та радника Білого дому з питань національної безпеки Джейка Саллівана, кажуть, що винищувачі не є негайною потребою на полі бою порівняно з іншими засобами.

Керівник Пентагону з питань політики Колін Кал також захистив позицію адміністрації , заявивши минулого місяця Комітету Палати представників у справах збройних сил, що найоптимістичніший термін поставки старих F-16 становитиме приблизно 18 місяців, тоді як виробництво нових реактивних літаків може тривати від трьох до шести років.

«Це є пріоритетом для українців, але це не один із трьох їхніх головних пріоритетів», — свідчив Кал. «Їхні головні пріоритети — це системи протиповітряної оборони… артилерія та вогонь, про які ми говорили, а також бронетехніка та механізовані системи».

Лист Сенату став результатом обох партійних зусиль у Палаті представників , очолюваних демократом від штату Мен Джаредом Голденом , щоб переконати Байдена відправити до Києва F-16 або подібні літаки.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top