Новини

Росія може дистанційно підірвати ЗАЕС після передачі станції Україні та МАГАТЕ, — Зеленський

РФ планує здійснити викид радіації на ЗАЕС, щоб зупинити просування української армії

РФ може дистанційного підривати Запорізьку атомну електростанцію. Вчинити такий вибух окупанти можуть уже після передачі контролю над АЕС Україні та МАГАТЕ.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський у інтерв’ю іспанським ЗМІ.

За його словами, окупанти розуміють, що українська армія не стріляє по станції, а тому вони «не можуть просто штучно викинути». У зв’язку з цим агресор шукає “формат та момент” для можливого теракту на ЗАЕС та викиду радіації.

За його словами, є загроза, що окупанти технічно готові спровокувати локальний вибух на станції, який може призвести до викиду. Зокрема, росіяни можуть спровокувати вибух та показати, ніби це зробили не вони, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

«Навіщо? Щоб показати, що ця війна є небезпечною для світу. Спровокувати це так, що це не вони зробили. Для інформаційного простору, для того, щоб люди боялися цього, щоб потім партнери, які є скептиками, почали політично зупиняти Україну, зупиняти наші контрнаступальні дії», – заявив Зеленський.

Зеленський попередив, що навіть якщо світовій спільноті вдасться вплинути на Росію, щоб вона передала станцію під контроль Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), загрози не зникнуть.

«У момент передачі станції МАГАТЕ потрібні сили, кошти, люди, які перевірятимуть АЕС. Тому що ми впевнені, що будуть передавати із замінованими елементами. Ми точно знаємо, що Росією розглядався як один із планів, що потім, коли станцію передадуть нам, дистанційно зробити якийсь підрив для викиду», — наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що РФ планує здійснити викид радіації на ЗАЕС, щоб зупинити просування української армії та деокупацію територій, «щоб був заморожений конфлікт».

«Це їхня головна стратегічна ідея. Їм зараз потрібен час, щоб посилити свою армію людьми, зброєю. Щоб потім, коли вони будуть готові, знову прийти, окупувати нас і вбити, стерти з землі», – пояснив Зеленський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top