Запоріжжя

Нові вибухи в Енергодарі: є загроза некерованої ядерної катастрофи

Окупанти активно обстрілюють тимчасово захоплений Енергодар, де розташована Запорізька АЕС. З початку окупації міста близько половини жителів поїхали.

За словами керуючої справами Енергодарської міської ради Яни Дабіжа, співробітники Росатому, які перебували на атомній електростанції, залишили її напередодні. Українські працівники АЕС залишаються щоб забезпечувати її роботу.

«Атомну станцію неможливо вимкнути або зупинити, тому там 24/7 повинен залишатися персонал, що її обслуговує», — підкреслила Дабіжа.

Мер міста Дмитро Орлов прогнозує, що кількість охочих залишити місто зростатиме. Адже зберігається ядерна та радіаційна загроза у місті.

«Це може стати наступним кроком до більш гострої проблеми зі спеціалістами, які обслуговують АЕС. Ми вже маємо відтік фахівців, які не вважають, що їхня безпека буде гарантована, якщо вони продовжать роботу на станції», — пояснив мер Енергодара.

Нагадаємо, 5 серпня російські війська двічі здійснили обстріл у бік Запорізької АЕС. О 14.30 зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика станції. Ворог потрапив до високовольтної лінії зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

Увечері загарбники вдруге обстріляли Запорізьку АЕС, зафіксовано три попадання на майданчик станції.

За даними Енергоатому, на ранок 6 серпня ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Ворожий вогонь завдав серйозних пошкоджень азотно-кисневої станції та об’єднаного допоміжного корпусу.

Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, а також висока пожежна небезпека.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top