Новини

Найбільша в Європі атомна електростанція під загрозою

Міністерство охорони здоров’я опублікувало алгоритм дій у разі ядерної катастрофи:

  1. Перебувати у укритті. Це може бути підвал чи середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якнайдалі від стін і даху будівлі. Слід також тримати поряд домашніх тварин, не дозволяти їм гуляти на вулиці. Залишатися в укритті слід, поки офіційна влада не дала інших вказівок.
  2. Стежити за офіційними джерелами інформації. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконувати їх обов’язково.
  3. Знезаразити себе. Зніміть верхній шар одягу — так ви позбавитеся 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, щоб не трусити радіоактивний пил. Покладіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його подалі від людей та домашніх тварин.
  4. Вмитися, якщо є така можливість. Прийміть душ із милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріться і не подряпайте шкіру, щоб радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтесь вологими серветками, вологою тканиною.
  5. Одягти чистий одяг. По можливості все слід робити в рукавичках та масці чи респіраторі.
Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top