Волонтерство

“Одеса як вона є”: з телеграм-каналу у волонтери

Волонтерську організацію було створено на основі популярного телеграм-каналу.

«ElitExpert» продовжує серію публікацій про гуманітарні та волонтерські організації Одеської області. Сьогодні ми розмовляємо з одним із засновників Волонтерського центру «Одеса як вона є» Максимом Дібровим, одеським IT-фахівцем, фотографом та адміном популярного телеграм-каналу «Одеса як вона є».

Волонтерський штаб «Одеса як вона є» це відносно молода організація, яка розпочала свою роботу на другий день після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну. Керівник штабу Максим Дібров розповідає, що все почалося після повідомлень у популярному телеграм-каналі «Одеса як вона є», який налічує понад триста тисяч підписників.

«Спочатку були повідомлення в нашому телеграм-каналі від людей, кому потрібна допомога і від тих, хто цю допомогу може надати. Тоді ми зрозуміли, що це саме то, чого зараз не вистачає одеситам. Вже за 5-6 годин зі мною зв’язалися з ВМС України і попросили зібрати питну воду для постраждалих у військовому порту», ​​- розповів голова волонтерської організації.

Максим Дібров зазначає, що лише за перший день, Штабу вдалося зібрати 8 тонн води, а на другий день, крім води, вже збирали гігієнічні засоби та продукти.

«Третього дня у нас просто закінчилось місце – стільки люди приносили допомоги. Тоді ми домовилися, щоб нам надала приміщення одна зі шкіл, а далі все як у тумані», — сміється Максим.

Наразі волонтери «Одеса як вона є» допомагають вимушеним переселенцям та біженцям. У Штабі розповідають: обрали цей напрямок, бо за час війни вдалося добре налагодити постачання продуктів, одягу, ліків, гарячих обідів тощо.

«Нас знають і рекомендують у ЦНАПі, на залізничному вокзалі, у центрі «Бейт-гранд». Загалом, багато інших авторитетних організацій дають наші контакти переселенцям, тому що знають, що ми допоможемо», — додав Максим Дібров.

Зараз у Штабі працює понад 120 волонтерів. Щодня до «Одеси як вона є» звертаються від 200 до 300 переселенців. Волонтери забезпечують їх продуктами, одягом, гігієнічним приладдям, побутовою хімією, візками, посудом, постільною білизною і навіть матрацами.

«Волонтерство для багатьох, і для мене у тому числі – спосіб взяти активну участь у наближенні Перемоги, не беручи до рук зброю», – ділиться Максим.

Втім, найскладніше, зазначає голова Штабу, — не впасти у рутину. За його словами, волонтерство – це важка неоплачувана праця, тому мотивацію для роботи доводиться шукати щодня.

«Іноді запрошуємо до штабу музикантів, відомих у місті людей, але бойовий дух волонтерів – це завжди завдання для керівника»

Та є й проблеми — навіть у часи війни, коли важливо бути єдиними, серед волонтерських організацій існує конкуренція.

«Факт, що на нас скаржаться інші фонди до всіх органів – ми їм заважаємо. По документам до багатьох заїжджає купа вантажів, а до нас зовсім небагато. А за фактом — люди кажуть, що ми надаємо допомоги у 2-3 рази більше за будь-які інші волонтерські центри в місті. Ось на білу ворону й «стукають». Ми уваги не звертаємо, нам ніколи, багато роботи», — пояснив Дібров.

За його словами, перевірити прозорість роботи гуманітарного штабу дуже просто. Для цього потрібно лише прийти у волонтерську організацію та поспостерігати за її діяльністю.

«Коли до нас приходить людина і каже «добрий день, я донор вашого фонду, хочу познайомитися з вами і подивитися на вашу роботу» — цій людині відчинені всі двері. Ось вам кава, ось перепустка — гуляйте і якнайбільше знімайте, ми завжди раді медіаматеріалам, які викладають в інтернет про нас», — додав голова волонтерської організації.

Наразі волонтерський штаб «Одеса як вона є» тісно співпрацює лише з World Central Kitchen.
«Кожному донору хотів би сказати, що їм обов’язково подвійно повернеться те, що вони жертвують нам. Ми цінуємо будь-яку підтримку, навіть 10 гривень – це вже півкіло моркви для родини переселенців», – підсумував Максим Дібров.

Волонтерський штаб «Одеса як вона є» працює щодня з 10.00 за адресою Проспект Гагаріна 3.

Зробити свій внесок у діяльність волонтерів «Одеса як вона є» та наблизити нашу спільну Перемогу можна, перейшовши за посиланням

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top