Новини

«Ніхто не вірить у перемогу, як я». Зеленський почувається зрадженим союзниками України, а після візиту до США був «злий» — Time

Витяг з великої статті журналу Time

Американський журнал Time опублікував статтю щодо проблеми, з якими стикається президент Володимир Зеленський під час війни, починаючи від ситуації на фронті та міжнародної підтримки, і закінчуючи боротьбою з корупцією. Під фото Зеленського на обкладинці міститься підзаголовок «Самотня боротьба Володимира Зеленського».

Автор матеріалу, Саймон Шустер, стверджує, що громадська підтримка допомоги Україні в США занепадає вже кілька місяців, і останній візит Зеленського не зробив нічого, щоб її відновити і не приніс очікуваних результатів.

Відповідно, Зеленський відчував «виснаженість» від постійної необхідності переконувати союзників, що з їхньою допомогою Україна може перемогти. «Ніхто не вірить у нашу перемогу так, як я. Ніхто. Ніхто», — сказав Зеленський в інтерв’ю виданню після своєї поїздки, вказавши що це «забирає всю вашу силу, вашу енергію».

Після останнього візиту до США автор матеріалу запитав у одного з членів оточення Зеленського, як почувається президент. Відповідь прийшла без жодних вагань: «Розлюченим».

Автор матеріалу пише з посиланням на оточення, що на другому році війни у Зеленського вже не зберігся «звичний блиск його оптимізму, його почуття гумору, його схильність оживляти зустрічі у військовій кімнаті жартом або непристойним жартом». «Тепер він заходить, отримує останні новини, віддає накази і виходить», — стверджує автор з посиланням на одного з давніх членів його команди.

За словами іншого члена команди «найбільше Зеленський відчуває себе зрадженим своїми західними союзниками». «Вони залишили його без засобів для перемоги у війні, лише засоби для того, щоб пережити її», — говориться в матеріалі.

«Але його переконання не змінилися. Незважаючи на нещодавні невдачі на полі бою, він не має наміру припиняти боротьбу чи просити про будь-який мир. Навпаки, його віра в остаточну перемогу України над Росією затверділа і набула форми, яка непокоїть деяких його радників. Вона непохитна, межує з месіанською», — твердить автор матеріалу.

Сліпа віра в остаточну перемогу України непокоїть його радників.

«Він дурить себе. Нині ми не перемагаємо. Але спробуй сказати йому це», — з розчаруванням каже один із його найближчих помічників.

Зеленський, як і раніше, категорично проти навіть тимчасового перемир’я: «Для нас це означало б залишити цю рану відкритою для майбутніх поколінь».

Поки що він має намір виграти війну на українських умовах і змінює тактику, щоб досягти цього. Усвідомлюючи, що потік західної зброї з часом може вичерпатися, українці нарощували виробництво безпілотників і ракет, які вони використовували для нападу на російські шляхи постачання, командні центри та склади боєприпасів далеко за лінією ворога. Росіяни відповіли новими бомбардуваннями мирних жителів, ракетними ударами по інфраструктурі, яка потрібна Україні для опалення будинків і утримання світла взимку.

Відключення світла цієї зими, ймовірно, будуть серйознішими. «Минулого року люди звинувачували Росіян», — каже один із чиновників Банкової. «На цей раз вони звинуватить нас у недостатній підготовці».

Узимку на команду президента можуть чекати кадрові перестановки: ходять чутки про звільнення одного міністра та генерала, відповідального за повільний контрнаступ

На початку російського вторгнення місія Зеленського полягала в тому, щоб зберегти симпатії людства. Тепер його завдання ускладнилося. У своїх закордонних поїздках і президентських телефонних дзвінках йому потрібно переконувати світових лідерів, що допомога Україні відповідає їхнім власним національним інтересам, що це, як сказав Байден, «принесе дивіденди». Досягти цього стає все важче, оскільки глобальні кризи помножуються.

Але зіткнувшись з альтернативою заморозити війну або програти її, Зеленський не бачить іншого виходу, окрім як продовжувати зиму й далі. «Я не думаю, що Україна може дозволити собі втомитися від війни», – каже він. «Навіть якщо хтось втомлюється всередині, багато з нас не визнають цього». Президент найменше.

Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що перемогою для України буде звільнення всіх територій, включно з Кримом та Донбасом. Він вважає, що вона залежить від співпраці зі США та Євросоюзом, і виключає будь-які переговори з країною-агресором Росією до повного виведення окупаційних військ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top