Суспільство

Міністр Федоров: повісток через «Дію» поки не буде

Але є система «Оберіг».

Віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевняє, що повістки не будуть розсилатися українцям через сервіс Мінцифри «Дія». Про це він сказав у інтерв’ю «РБК-Україна«.

«Поки я працюю міністром, то все, про що ми говоримо – ми потім дотримуємося наших слів. Тому можу сказати вам впевнено, що не буде повісток в «Дії».

Що стосується реєстра «Оберіг» – насправді він вводився в експлуатацію досить довго, наповнювався також довго, але він не з’явився під час повномасштабного вторгнення, він був ще до цього. І, по суті, кожен військомат володіє інформацією про військовозобов’язаних, але цю інформацію зберігає в цих папочках.

По суті, перша задача була – це відцифрувати ці папочки, внести їх в систему, для того, щоб ця інформація була онлайн. І коли ви приходите до військкомату, вона вся була в вашій справі і не потрібно було шукати цю інформацію. Тоді відразу в режимі реального часу зрозуміло для Збройних сил України, а що взагалі відбувається з мобілізацією, а скільки є військовозобов’язаних, а де вони навчалися – тобто для того, щоб робити якесь прогнозування. Цей етап закінчився, більше ніж 90% вже відцифровано саме цієї інформації».

Також Михайло Федоров додав, що тепер все буде побудовано таким чином, що коли людина приходить у військкомат, то вся інформація про нього вже буде знаходиться у цій системі.

«По суті, це автоматизація роботи військкоматів, яка прибирає ці черги, віконця тощо. З іншої точки зору, йдеться про якісні дані, які дозволяють Збройним силам, головнокомандувачу приймати управлінські рішення, скільки людей мобілізувати, хто йому потрібен і так далі, — зазначив міністр. — Також це відкриває можливості відображення якихось документів, якщо ми говоримо про «Дія.Мілітарі», наприклад, що ви є військовозобов’язаним, якщо це потрібно. Тобто з’являється реєстр, який можна використовувати. Ось в принципі для цього потрібен «Оберіг».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top