Новини

Єврокомісія готова поступитися Угорщині заради допомоги Україні, — The Financial Times

Щоб остаточно узгодити пакет допомоги для України в розмірі 50 мільярдів євро

Єврокомісія може піти на поступки Угорщині, щоб остаточно узгодити пакет допомоги для України в розмірі 50 мільярдів євро. Про це повідомляє The Financial Times.

Журналісти у своєму матеріалі посилаються на анонімні джерела, які поділилися, що Брюссель продовжує спроби знайти розв’язання проблеми з фінансуванням, що склалася.

Проблема будапештського вето стає ще більш актуальною, адже в Конгресі США так і не ухвалили остаточного рішення про подальшу підтримку Києва, а Росія продовжує атакувати мирні українські міста з новою інтенсивністю.

Тепер Єврокомісія хоче домовитися з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, щоб допомога від Європи все ж була реалізована.

Три анонімні посадовці, які знайомі із ситуацією, розповіли, що ЄС готовий надати Угорщині можливість у 2025 році зупинити угоду з фінансування України ще на середині шляху. В обмін на це Віктор Орбан має зараз відмовитися від вето.

У потенційній поступці від Євросоюзу буде перегляд чотирирічного пакета підтримки наступного року. Тоді й оцінять, чи потребує Україна грошей і чи виконала вимоги для отримання подальшої допомоги.

Це дає Будапешту можливість у майбутньому накласти вето на його продовження.

Крім того, Європейська комісія готова щорічно проводити аудит допомоги, де буде пункт про «екстрене гальмування». Тобто будь-яка країна завжди зможе винести свої побоювання з приводу виплат Україні на обговорення саміту лідерів ЄС. Водночас в Угорщини не буде додаткової можливості накласти вето на фінансування.

Джерела в коментарі журналістам відповіли, чи погодиться на таке вирішення проблеми Віктор Орбан:

«Поки неясно, але, найімовірніше, так».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top