Новини

Розблокування 50 млрд євро для України: Угорщина висунула нову вимогу – Politico

Уряд Угорщини на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном висунув нову вимогу для розблокування 50 млрд євро для України. Будапешт може зняти своє вето за умови, що фінансування буде переглядатися щороку. Про це повідомляє Politico.

Як пише видання, Будапешт готовий зняти вето на допомогу Україні з боку ЄС за умови, що Європейська рада одноголосно затвердить фінансування на щорічній основі.

«На практиці це дало б Орбану можливість блокувати фінансування України з боку ЄС щороку — або отримати поступки від Брюсселя за відмову від права вето», — пише Politico.

Угорщина сформулювала відповідну пропозицію у п’ятницю, 5 січня, під час зустрічі 27 бюджетних експертів ЄС і направив відповідний документ до Ради ЄС, де наразі головує Бельгія.

За словами дипломата, план передбачає, що блок надаватиме Україні 12,5 млрд євро грантів й кредитів щороку. Протягом чотирьох років це становитиме 50 млрд євро.

«Хоча Угорщина не вперше висуває цю ідею, вона знаменує собою значний відхід від риторики Орбана в останні тижні, коли він виступав проти будь-яких грантів Україні з бюджету ЄС. Але деякі дипломати ЄС залишаються скептично налаштованими, вказуючи на те, що рішення з року в рік не забезпечить передбачуваності для України», — пояснює видання.

За словами дипломата, MFF є багаторічною програмою, у зв’язку з чим не можна голосувати за неї щороку.

Питання фінансування України з боку ЄС стоїть на порядку денному зустрічі послів країн-членів ЄС, запланованої на середу, 10 січня.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top