Новини

ЄС скористається відсутністю Путіна та Сі на саміті G20 в Індії, — Bloomberg

Європейський Союз планує скористатися відсутністю Сі Цзіньпіна та Володимира Путіна на саміті «Великої двадцятки» цього тижня в Індії, щоб активізувати свою роботу з країнами так званого Глобального Півдня через зустрічі на високому рівні з африканськими лідерами. Про це повідомляє Bloomberg.

Оскільки президенти Китаю та Росії не беруть участі у дводенній зустрічі у Нью-Делі, ЄС хоче скористатися моментом, за словами анонімних джерел, знайомих із підготовкою. За їхніми словами, блок із 27 країн прагне показати, що він серйозно ставиться до перегляду свого партнерства з Африкою, незважаючи на тяжку спадщину колоніалізму.

Серед тих, хто має взяти участь, — президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель та канцлер Німеччини Олаф Шольц. З африканської сторони до учасників увійдуть лідери Південної Африки, члена «Великої двадцятки», а також Єгипту, Нігерії та Коморських Островів, нинішніх голів Африканського союзу, повідомили джерела.

Те, що називають «міні-самітом», відбувається на тлі посилення конкуренції за глобальний вплив на тлі протистояння США та Китаю та розбіжностей щодо війни Росії з Україною.

У той час як Китай і Росія впливають африканські країни, у тому числі апелюючи до антиколоніальних настроїв, вихід Путіна з чорноморської зернової угоди найсильніше вдарив по країнах, що розвиваються, потенційно залишивши Європі можливість вплинути на думку країн, які відмовилися засудити війну Росії.

За словами джерел, на саміті в Індії 9 вересня європейські лідери хочуть підтримати заявку Африканського союзу на постійно членство в «Великої двадцятці». Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні підтримала членство Африканського союзу у «Великої двадцятці» на останній зустрічі «Великої сімки» в Японії, і це також є пріоритетом приймаючої сторони саміту, прем’єр-міністра Індії Нарендрі Моді.

У травні, під час візиту до штаб-квартири Африканського союзу в Ефіопії, Шольц підтримав ідею для блоку стати постійним членом «Великої двадцятки», щоб дати йому більше права голосу у зусиллях вирішення глобальних проблем, таких як зміна клімату. Канцлер заявив, що Африка має відігравати важливішу міжнародну роль, щоб відобразити її зростаюче значення в дедалі більш роздробленому та багатополярному світовому порядку.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top