Новини

Дуда зробив заяву про протести польських фермерів на кордоні з Україною

Те, що зараз відбувається на кордоні, — це певний конфлікт інтересів

Те, що зараз відбувається на кордоні, — це певний конфлікт інтересів між польськими фермерами, які бояться за своє існування, та виробниками сільськогосподарської продукції в Україні. Сторони намагаються розв’язати цю проблему.
Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю «Українському Радіо».

«Фермери бояться величезного напливу української сільськогосподарської продукції на ринки країн Європейського Союзу. Вони бояться цього. Вони вважають, що це треба контролювати, тому що вони бояться за своє існування. Важко не зрозуміти, що вони бояться за свої засоби до існування», — зазначив президент.

Він запевнив, що переговори щодо цієї «складної проблеми» ведуться. Політик наголосив, що такої ситуації не виникло б, якби не сталося повномасштабне вторгнення ЗС РФ.

«Коли величезна кількість українського зерна потрапила на наш внутрішній польський ринок, що викликало велику плутанину, а також призвело до протестів з боку фермерів, тодішній польський уряд був змушений заблокувати можливість імпорту зерна до Польщі. Але ми створили транзитні коридори для того, щоб це зерно можна було транспортувати до портів через територію Польщі, щоб його можна було перевезти туди, де воно було потрібне», — пояснив Дуда.

Він підкреслив, що раніше цих коридорів не існувало, і завдяки їм кількість перевезеного через Польщу збіжжя збільшилася в 300 разів.

Польський президент додав, що «ці протести на даний момент, можна сказати, прокотилися практично по всьому Європейському союзу».

«Це дійсно складна проблема, тому що проблема з українським продовольством існувала від самого початку. Вона почалася через російську агресію проти України. Тому що пам’ятаймо, що в усьому винна саме російська агресія проти України, а не хтось інший. Якби не було російської агресії проти України, то цієї проблеми не виникло б взагалі. Проблема в тому, що Росія напала на Україну», — зазначив він.

Дуда наголосив, що поляки мають право на протест, і якщо він законний, то влада його захищатиме. Водночас він підкреслив, що блокування кордону є лише рішенням фермерів, а не польського уряду.

«У Польщі ніхто не може напасти на людей, які мирно протестують, які відстоюють свої інтереси. Це не дозволено. Це протизаконно», — додав він.

Польський президент також висловив сподівання, що конфлікт буде вирішено мирним шляхом.

«У нас були певний час тому протести водіїв, профспілок, також асоціації водіїв вантажівок. І цей протест був зупинений саме в результаті переговорів з владою, в результаті домовленостей, які були досягнуті в тристоронній формулі Польща-Україна-водії. Сподіваюся, що таким же чином можна буде вирішити й це питання мирним шляхом, шляхом переговорів», — наголосив він.

Водночас Дуда наголосив на тому, що його держава й надалі підтримуватиме Україну у протидії російським окупантам.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top