Наука та технології

Апарат «Місяць-25» зіткнувся з Місяцем і розбився

З апаратом сталася надзвичайна ситуація і він вийшов на непередбачувану орбіту навколо Місяця

Роскосмос у неділю повідомив, що зв’язок з автоматичною міжпланетною станцією «Луна-25» перервався понад добу тому. Місцезнаходження апарату невідоме. Корпорація вважає, що корабель «перейшов на нерозрахункову орбіту і припинив своє існування внаслідок зіткнення з поверхнею Місяця».

Ще в суботу, 19 серпня, з апаратом сталася надзвичайна ситуація і він вийшов на непередбачувану орбіту навколо Місяця під час зближення із супутником Землі.

Російський космічний апарат готувався до м’якої посадки в районі південного полюса Місяця, яка мала відбутися орієнтовно в понеділок, 21 серпня. Але щось пішло не так і зв’язок з апаратом було перервано.

Фахівці з «Роскосмосу» намагалися ввечері 19 серпня і вранці 20 серпня з’ясувати причини непередбаченої ситуації і встановити зв’язок з апаратом «Луна-25». Усі ці спроби не увінчалися успіхом.

Роскосмос заявив, що при переході станції «Луна-25» на передпосадкову орбіту відбулася «нештатна ситуація».

«Відповідно до програми польоту о 14:10 було видано імпульс для переходу станції на передпосадкову орбіту. У ході виконання операції, на борту станції сталася позаштатна ситуація, яка не дозволила виконати маневр із заданими параметрами. Фахівці групи управління проводять аналіз ситуації», — йдеться у заяві Роскосмосу.

Деякі користувачі російського сегмента інтернету вже припускали, що насправді з цим посадковим модулем сталося щось дуже серйозне, адже інакше інформація про поломку не була б оприлюднена. Деякі люди навіть припустили, що насправді про «Луну-25» можна вже забути, адже посадковий модуль, найімовірніше, вже не працює.

Як з’ясувалося, ці прогнози виявилися вірними. Згідно з повідомленням російського космічного агентства, апарат «Луна-25» відхилився від заданої орбіти під час зближення з Місяцем і розбився на поверхні нашого супутника.

Зараз у РФ створюють спеціальну комісію, яка має з’ясувати причини катастрофи.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top