Інтерв'ю

«Важкий період» для ЗСУ, перспективи для росіян та ймовірність наступу на Київ: головне з інтерв’ю Буданова

На Україну очікує «важкий період» вже від травня

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов дав велике інтерв’ю BBC News Україна, під час якого попередив про «важкий період» на фронті, нові потужні ракетні атаки РФ та прокоментував вбивство російського пілота Кузьмінова.

ElitExpert зібрав ключові заяви головного розвідника України.

На Україну очікує «важкий період» вже від травня

Буданов вважає, що через певні дії Кремля найближчим часом Україну у всіх сферах очікують дуже важкі часи, але «кінця світу» не станеться.

Він вважає, що його прогнози не дають людям марну надію, бо це — прогнози реального часу, якщо щось повертається трошки інакше, то це вносить «свої корективи». За словами керівника ГУР, його прогнози базуються на фактах, цифрах, документах і тому подібне. Виходячи саме з таких даних він зробив новий прогноз.

«Нас чекає досить важка, за нашою оцінкою, ситуація найближчим часом. Але вона не катастрофічна, це теж треба розуміти. Армагеддон не відбудеться, як багато хто зараз починає казати. Але проблеми з середини травня будуть», — зазначив він.

Аналогічне стосується ситуації на фронті.Очільник  ГУР розповів, яку операцію зараз проводять окупанти.

«Це комплексний підхід, тому що росіяни будуть використовувати комплексний підхід. Вони проводять комплексну операцію. Не будемо ми про це з вами довго розмовляти, але це важкий період буде. Середина травня, початок червня», —
резюмував керівника ГУР.

Нові деталі збиття російського бомбардувальника Ту-22М3

Минулого тижня Україна збила російський бомбардувальник Ту-22М3, який атакував Україну. Буданов розповів, що до операції причетні розвідник. Операцію готували довго. За його словами, українські захисники збили літак, коли він вийшов на рубіж. 

«Я не хотів би, чесно кажучи, розкривати це все. Можу єдине сказати – літак був вражений на відстані 308 кілометрів, достатньо далеко. Скажімо так, плідна і довга робота дає про себе знати. Це той же, як-то кажуть, прийом і ті ж засоби, які ми використовували, коли знищили в повітрі літак А-50″, — сказав Буданов.

Очільник ГУР зауважив, що це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні. 

«І цілком зрозуміло, що Одесі буде трошки легше зараз, тому що літаки Ту-22М3 застосовували ракети Х-22, які, мабуть, найбільше принесли саме руйнувань по місту. Тому що ракета дуже швидка, потужна і особливо ніхто не міг перехопити. Це ще радянська розробка. Але в той же час точність не така вже велика і більшу кількість, скажімо так, цивільних будівель знищили саме ці ракети.

Тепер, цілком очевидно, вони будуть шукати нові рубежі, а в напрямку Одеси, в принципі, інших рубежів нема. Будуть застосовувати тільки наземні комплекси для ударів по Одесі та ракети з дальньої авіації та з моря. Х-22, я сподіваюся, більше не побачать»

Чи буде повторний наступ РФ на Київ

Буданов заспокоїв киян та наголосив, що станом на зараз загрози повторного наступу армії Путін на столицюне спостерігається.

За його словами, наразі ситуація з підготовкою росіян до імовірного другого наступу на Київ не змінилася.

«Немає підстав вірити у стратегічний програш України».

Попри труднощі на фронті через затримку допомоги від партнерів, наразі немає підстав для того, щоб вірити в стратегічний програш України у війні проти Росії, запевнив голова розвідки.

«Якщо ми з вами говоримо про сценарії, які розробляються, які можуть бути – так в будь-якому випадку є, скажімо так, позитивні для однієї зі сторін і негативні для другої зі сторін сценарії. Немає підстав для того, щоб вірити в стратегічний програш України. Так, якщо говорити, що все буде йти погано – ну, цілком зрозуміло, що і результат буде поганий. Проте, якщо підуть зміни на краще – а підстави вважати, що так буде, все ще є», — наголосив Буданов.

Очільник ГУР попередив про нові ракетні атаки РФ

За прогнозами ГУР, країна-терористка ще може завдати декілька серйозних ракетних ударів по Україні, але «це не безкінечно».

«Дивіться, більше року не було жодного удару по енергетиці. Ну цілком зрозуміло, що за наявності виробництва вони трошки їх накопичили. Вони особливо накопичили морський компонент ракет, оперативно-тактичного ракетного озброєння. Але поки що він активно не застосовується», — пояснив він.

За його словами, росіяни «дуже серйозно вичерпали свої запаси» авіаційних ракет.

Буданов прокоментував вбивство російського пілота Кузьмінова

У ГУР визнали, що не варто було відпускати з-під нагляду російського пілота Максима Кузьмінова, який перегнав до України вертоліт Мі-8 і якого згодом вбили в Іспанії.

«Це, на жаль, класична психологічна помилка людей. Коли люди розслабляються, у них з’являються гроші і вони нібито дивляться за своєю безпекою. Але разом з тим бажання слави затьмарює очі всім. І вони починають говорити «ти знаєш, хто я?», «от ти ж нікому, тільки от тобі кажу». Так само потім починають викликати дівчат з РФ, знайомих їм з минулого, розказувати, скільки у них тепер багато грошей, як чудово вони живуть в Іспанії і так далі», — прокоментував він.

Буданов також визнав, що «їх так само спіткала помилка».

«Треба було все ж таки за ним доглядати, а не повірити тому, що «я дорослий, я знаю, як бути», — наголосив він.

Головний розвідник розповів про небезпечну операцію Кремля «Майдан-3»

Росія використовує всі можливі фактори для створення соціальної напруги в Україн.

На запитання журналіста, чи досі актуальна операція «Майдан-3», він відповів: «Так, вона триває і просувається. На жаль, вона просувається».

При цьому він не став уточнювати, яким саме чином операція просувається.

«Це питання, яке вже стосується державної таємниці. Вибачте, більше, ніж те, що було сказано, я вже не можу розповісти. Але ще раз вам кажу: росіяни над цим працюють», – сказав очільник ГУР.

За словами Буданова, проросійські сили досі є в Україні, однак вони чітко не показують свою позицію.

«Вони чітко розуміють, що суто проросійські сили зараз не зможуть функціонувати. Тому вони камуфлюють це під різного роду діяльність, під різні питання соціальної напруженості. І це не буде виглядати, воно не має виглядати як якась проросійська позиція. Ні. Абсолютно ні», – пояснив він.

Також Буданов додав, що «Росія використовує всі можливі фактори для створення соціальної напруги».

Буданов прокоментував фейки росіян про свою «ліквідацію» 

Буданов прокоментував фейки росіян про своє «вбивство» із гумором. 

«Ні, мені вчора сказали, що нещодавно вкинули, що мене вбили десь під Харківщиною. Як я можу на це реагувати? Мені бабуся в свій час казала: «Коли кажуть постійно, що хтось вмер — то та людина буде довго жити”. Ну, значить, так і буде зі мною. Вони мене позавчора, як то кажуть, знову «вбили». А я сиджу зараз перед вами. Варіанти, що я голограма, думаю, ми з вами все ж таки відкидаємо», — відреагував він.

Анонімні Telegram-канали є проблемою для України

На його думку, месенджер набув статусу медіа, тому потрібно хоча б на законодавчому рівні врегулювати це питання, щоб було зрозуміло, «хто і за яким каналом стоїть».

«Впорядкувати це все – навести в цьому лад, хоча б законодавчо змусити всіх зареєструватися, щоб було зрозуміло, хто за яким медіаресурсом стоїть, а Telegram вже точно статус медіа набув. Нема питання впливу чи тиску – питання ж не в цьому. Якщо ти хочеш доводити свою позицію, а вона може комусь не подобатись — це нормально в демократичному суспільстві: неси відповідальність. Чого ти боїшся сказати, хто ти?», — пояснив керівник ГУР МО.

На запитання, чи користується він Telegram, Буданов відповів, що «інколи продивляється».

«У мене є на одному апараті Telegram, скажімо так, на робочому. І я продивляюсь його, коли відбуваються ті чи інші події, щоб дивитися здебільшого як російський соціум сприймає ті чи інші події. Це єдине, чим я користуюсь у месенджері», — розповів він і на уточнююче запитання чи можна розвідникам мати Telegram або інші соцмережі, Буданов сказав: «ні, абсолютно» і підтвердив що це заборонено.

«Я як керівник – у мене просто доступ до всіх світових медіа і ресурсів є. Тому я продивляюсь, щоб дивитись на результати тих чи інших наших операцій. Або резонансних подій, які, на наш погляд, мають чи будуть мати якийсь вплив», — додав він.

Буданов відповів, чи здатен Зеленський як президент привести Україну до перемоги

Як відомо, вже цього травня буде 5 років каденції президента Володимира Зеленського. Очільник ГУР розповів, як йому працюється під керівництвом цього Верховного головнокомандувача.

В інтерв’ю ВВС голова розвідки сказав, що все нормально і він ні на що не жаліється. Також у нього спитали, чи може голова держави привести Україну до перемоги.

«Він вже її веде, два з половиною роки як. Як і ви не раз казали цей вислів: західні експерти, внутрішні експерти казали, що все, зараз кінець. Але, як бачите, знову ж таки, ми сидимо один навпроти одного, розмовляємо, а він — президент», — зауважив Буданов.

В одній з останніх заяв Зеленський закликав Захід захистити Україну так само, як союзники вступились за Ізраїль під час іранської атаки. Очільник ГУР назвав це «чудовою думкою».

«Ну, треба розуміти всі ці аспекти, враховувати. І, крім того, держава Ізраїль офіційно має статус основного союзника Сполучених Штатів Америки. Ми, на жаль, цим похвалитися поки що не можемо. Чи хотів би я цього? Хотів би. А хто проти, щоб нам допоміг захищатись хтось іще? Я не думаю, що ви знаєте таку людину, хто був би проти», — сказав голова розвідки.

За його оцінкою, найближчий період буде важким, але не катастрофічним. Буданов нагадав, що з початку вторгнення РФ Україна вже кілька разів проходила важкі періоди. Буданов переконаний, що і цього разу так станеться, «нічого екстраординарного не буде».

«Всі їхні плани заздалегідь нам відомі. Як на них реагувати? На більшість є відповідь. Так, є певні питання, які важкувато буде нам зламати, але ми знайдемо відповідь. Як завжди, в останній момент щось придумаємо», — наголосив він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top