Експертний клуб

Нам важливо, щоб ви довіряли нам і працювали з нами, — Мустафа Найєм на зустрічі з будівельним бізнесом в Одесі

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

Державне Агентство з відновлення та розвитку інфраструктури України провело в Одесі зустріч із представниками будівельного бізнесу.

На зустріч було запрошено представників будівельних компаній, компаній-проектантів, професійних об’єднань, експертів з технічного нагляду та інженерів-консультантів з Одеської, Херсонської, Миколаївської та Вінницької областей.

Голова Агентства Мустафа-Масі Найєм разом зі своїми заступниками ознайомив учасників ринку з проектами відновлення, над якими працює організація, та розповів про те, як можна приєднатися до цих проектів з огляду на зміни, які команда Агентства запровадила для участі у держзакупівлях, щоб вони були прозорими та зрозумілими.

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

«Наше Агентство займається відновленням об’єктів, що постраждали від війни. Для нас дуже важливо, щоб ви були впевнені, що якщо ви берете участь у наших тендерах, то конкуренція буде, але вона буде чесною. І важливо, щоб ви, навіть попри побоювання, ознайомилися та фізично прийшли на наші тендери. Тому ми організовували зустріч саме у такому форматі – офлайн. Ми хочемо познайомити вас із правилами, за якими ми працюємо. Ми не вимагатимемо непотрібних документів і не дискваліфікуватимемо учасників тендерів з надуманих причин, щоб завести «свою» компанію. Нам важливо, щоб ви довіряли нам і працювали з нами», — зазначив Мустафа Найєм .

Також він та його заступники розповіли про кількість та специфіку проектів, які вже перебувають у роботі та про ті, що тільки заплановані.

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ
АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

«Крім житлових будинків та соціальних об’єктів, ми займаємося також будівництвом та облаштуванням пунктів пропуску на кордонах, оскільки 70% експорту, який раніше йшов через порти, зараз перевозиться дорогами. Тому ми розширюємо митні пункти для збільшення їх пропускних можливостей», — додав Мустафа Найєм .

Учасники зустрічі мали можливість поставити спікерам питання, одне з яких стосувалося нестачі фахівців через війну та мобілізацію. Один із гостей розповів про свій досвід вирішення цієї проблеми – залучати до роботи ветеранів. Таким чином, вирішується питання їхньої зайнятості у цивільному житті та нестачі кадрів.

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

Також були питання щодо конкретних проектів, які вже перебувають у роботі та їх вартості. Але в дискусії кожен залишився при своїй думці.

Крім того, підприємці порушили питання підключення до мереж комунікацій (електрика, газ, вода) нового житла та перешкод з боку постачальників. За словами будівельників, головна проблема полягає в тому, що дані компанії є монополістами на ринках даних послуг, а прогалини у законах дозволяють їм вести нерівну гру.

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

Окремо на зустрічі було обговорено сферу фінансів. Підприємців хвилювало питання щодо своєчасності оплати робіт та надання авансів, на що представники агентства зазначили, що це не завжди залежить від них, але готові опрацювати пропозиції підприємців для покращення ситуації. Зокрема, одна із пропозицій, яка була підтримана більшістю будівельників – продовження термінів договорів у разі затримки з оплатою з боку держави.

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

Ще одне питання стосувалося самих тендерних контрактів та рівності сторін за своїми зобов’язаннями. Проте заступник голови агентства Валерія Іванова зазначила, що у більшості пунктів це неможливо: «Ми не можемо прописати в договорі, наприклад, що у разі, коли казначейство вам не сплатило кошти у строк, ми сплатимо вам штраф, бо це не дозволено законодавством».

АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ
АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ
АГЕНТСТВО ВІДНОВЛЕННЯ

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top