Експертний клуб

Андрій Ставніцер: саме Україна зараз потребує підйому, а не Білорусь

Я вкрай негативно ставлюся до ідеї експорту українського зерна до литовських та латвійських портів через Білорусь.

Українському зерну, вирощеному нашими фермерами, переробленому на нашій землі, збереженому завдяки героїзму наших Збройних Сил, доведеться проїхати 550 км територією, яка не те щоб ворожа, а й зовсім не дружня. Замість удару по лобі вороги отримають ще одну червону кнопку. А завтра вони скажуть: Якщо ви не віддасте нам Одесу без бою, ми не випустимо ваші поїзди. Терористи отримують літак від Брюса Вілліса, мільйон доларів у комплекті з усіма заручниками – це вже через край.

На додаток до ще одного важеля тиску на світ план транзиту принесе Лукашенку чималі гроші. Залізничний проїзд буде повністю оплачений у всіх країнах маршруту. Десятки мільйонів євро з’являться на рахунках режиму, який вбиває студентів у підвалах через неналежні посади в соціальних мережах.

Крім того, близько п’яти мільярдів доларів за калій — єдина реальна причина згоди Білорусі на транзит українських вантажів. Санкції зупинили експорт калійних добрив, їхня світова ціна зросла втричі. За такого розкладу, зняття санкцій, необхідне Білоруссю, швидко дасть їй великий валютний прибуток. Гуманітарний маршрут також виявляється надприбутковим, безпрограшним, скажімо так.

Інший аргумент у тому, що великі вантажоперевезення припускають велику кількість співробітників, залучених до процесу, — робітників різних професій, суміжних бізнесів. Це бджолині вулики, які оживають, коли вантаж мандрує. Білоруський народ — не господар Білорусі, ми знаємо багато прикладів. І в той час, коли тисячі людей в Україні втратили кошти на існування і не можуть утримувати своїх дітей, підвищувати рівень зайнятості громадян іншої країни є досить неоднозначним рішенням.

Суть у наступному: пропонується не пускати кулю в лоба терористам, які чоботами виламали двері до нашої оселі, вбивають і ґвалтують наших людей, руйнують нашу економіку і показують середній палець усьому світу у відповідь на боязке питання про голод, а надати їм поступки, гроші, можливості для нових маневрів

При цьому, з подвоєною силою, не дивлячись в обличчя, заявляється, що це не зовсім терористи, а їх дуже близькі друзі.

Я пропоную зайнятися справді важливою справою — практичним деблокуванням українських портів із використанням конвоїв супроводу ООН та потужного озброєння, насамперед ППО, замість непрозорих схем, заплямованих кров’ю українців.

Зараз, крім зерна, яке життєво необхідне, на українських складах зберігаються 20 мільйонів тонн руди та котунів, метал, соняшникова та соєва олія, є контейнери. Все це дає роботу великим та малим підприємствам, наповнює бюджет, повертається валютною виручкою до країни та піднімає її.

Саме Україна зараз потребує підйому, а не Білорусь. Небагато людей захочуть оскаржити це.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top