Новини

Палата представників США схвалила закон про фінансову і військову допомогу Україні: коли отримаємо зброю і гроші

США дали «зелене світло» військовій допомозі для України

Палата представників США (одна з палат Конгресу, де більшість у республіканців) після понад піврічного блокування військової та фінансової допомоги Україні нарешті схвалила такий потрібний Києву законодавчий пакет на понад 60 мільярдів доларів.

Палата представників Конгресу США ухвалила пакет допомоги Україні на $60,84 млрд, після того як документ H.R. 8035 «Закон про додаткові асигнування на безпеку України» здобув підтримку конгресменів. Про це стало відомо з трансляції голосування 20 квітня

«За» проголосували 311 конгресменів. З них 210 демократів і 101 республіканець. Проти ініціативи виступили 112 конгресменів. Сім членів Палати не голосували.

Американські гроші розподілять за такою схемою:

— $23,2 млрд на поповнення американських військових запасів, з яких раніше надходило озброєння Україні
— $11,3 млрд на поточну діяльність військових США в регіоні (зокрема, навчання українських військовослужбовців)
— $13,8 млрд на закупівлю для українських сил озброєнь і надання оборонних послуг
— $26 млн на продовження нагляду і підзвітності за допомогою та обладнанням, яке надається Києву

Тепер весь пакет з чотирьох проєктів має затвердити Сенат. Спікер Сенату демократ Чак Шумер вже оголосив, що засідання для схвалення допомоги відбудеться вже 23 квітня. Потім свій підпис має поставити президент Джо Байден.

У будь-якому разі, допомога для України має бути остаточно розблокована не пізніше кінця квітня.

«Сенат США має схвалити законопроєкт про допомогу Україні у найкоротші терміни, щоб Вашингтон якнайшвидше направив зброю Україні», – наголосив Байден.

Проєкт вже вирушає до Сенату, пише пресслужба Білого дому.

Президент Володимир Зеленський відреагував на рішення Палати представників США, яка схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні.

«Я вдячний Палаті представників Конгресу США, обом партіям і особисто спікеру Майку Джонсону за рішення, яке зберігає правильний хід історії. Демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати», – підкреслив президент.

Він наголосив, що «сьогодні (20 квітня – ред.) був ухвалений життєво важливий законопроєкт, який допоможе запобігти розповзанню війни, збереже тисячі й тисячі життів, а також зробить народи України та США сильнішими».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top